| Dorten a întrebat:

Bună TPU, vreau să cumpăr un telefon xiaomi redmi note 8 pro și am citit ca are 3 variante. 6gb + 64gb, 6gb + 128gb și 8gb + 128gb. Primele doua le-am găsit și in România, însă ultima variantă (care ar fi cel mai favorabil) am găsit-o numai pe Amazon și nu mă lasă să-l cumpăr din cauza localității, cred. Mă puteți ajuta? Cum aș putea lansa comanda? Sau există alt webshop de unde aș putea cumpăra telefonul?

Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Ia a2a varianta, nu o sa simti vreo diferență de ram happy părerea mea.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ultima variantă am găsit-o numai pe Amazon,...Mă puteți ajuta?"

da, ia-l din ȚARĂ, altfel o să-ți muști unghiuțele când vei avea nevoie de garanție

| Dorten explică (pentru sierra1):

In țară nu am găsit, cum am spus numai pe Amazon, de accea îmi trebuie ajutor.

| sierra1 a răspuns (pentru Dorten):

Fă ce vrei, pe banii tăi riști să iei țeapă

| Dorten explică (pentru sierra1):

Se vede ca nu ai citi întrebarea. Nu pierd nimic prima data ca nu găsesc în țară varianta de 8gb, în al doilea rând dacă a-și cumpăra orice online a-și plăti ramburs, în al treilea rand am cerut ajutor, sfaturi să-l cumpăr nu insulte.

| sierra1 a răspuns (pentru Dorten):

"a-și plăti ramburs" = de pe Amazon? Glumești domu'!

"sfaturi să-l cumpăr nu insulte." - sugestie am făcut dar unde-i insulta, că nu-ți aplaud inițiativa SF?