| Stephaniee a întrebat:

vreau sa-mi comand o husa de pe okazii si ma pune sa aleg dintre "in Romania prin fan courier" si "in Romania prin posta romana-coletarie" iar la "in Romania prin fan courier" este cu taxa iar la a doua varianta "coletarie" este gratuit iar eu vreau sa aleg gratuit insa nu stiu ce inseamna coletarie si cum procedez. mi-l aduce acasa? Sau cum este? Nu am mai comandat de pe net si nu ma descurc imi puteti explica? DAU >FUNDA

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca-l pune intr-un colet si ti-l trimite prin posta. Diferenta este ca prin curier primesti coletul acasa iar prin posta il primesti la oficiul postal si trebuie sa mergi sa-l ridici. De asemenea prin curier il primesti ceva mai repede decat prin posta.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Prin Posta Romana nu ti-l aduce acasa ci gasesti un aviz in cutia postala. Te duci cu avizul, cu buletinul si cu banii la oficiul postal indicat pe aviz si iti iei coletul dupa ce, tot acolo, il platesti.

| perladunarii a răspuns:

O sa iti vina prin posta, deci o sa primesti de la posta un aviz (o hartie mica) cu care vei merge la oficiul postal si vei ridica coletul! Daca nu stii de ce oficiu postal faci parte nu trebuie sa iti faci griji pentru ca vei gasi numarul scris pe aviz!

| ggghhghgh a răspuns:

Pai eu iti recomand sa comanzi prin posta roamna.Deci vanzatorul (cel care vinde obiectul respectiv) in momentul in care tu ai lansat comanda va depune intr-un colet obiectul la oficiul postal din orasul acestuia.(Odata cu efectuare comenzi vezi primi si numralu de conctact cu ajutorul caruia poti stabili detalile). Deci dupa ce acesta a depus coletul la posta el urmeaza sa iti fie tie trimis in timp de 2-3 zile lucratoare la oficiul postal din localitatea-orasul tau.Iar tu ca sa il ridici va fi nevoie sa te prezinti la posta cu buleinul tau + suma obiectului propriu-zisa! sper ca te-am ajutat am incercat sa detaliz f mult.

| carmen2011 a răspuns:

Daca esti din Bucuresti, mai ai varianta sa-l ridici direct de la punctul de livrare. asa vezi pe loc ce-ai cumparat si beneficiezi automat si de garantia de livrare. happy