| JomelaMaya a întrebat:

Bună tuturor, aș vrea să comand ceva de pe ebay, iar întrebarea mea este: a mai comandat cineva care stă la țară? nu știți vine la poșta de aici sau la poșta din cel mai apropiat oraș?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

In general livreaza si-n sate dar iti cer o taxa in plus pentru zona rurala.

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Din ce stiu eu, daca resedinta expeditorului nu se afla intr-o tara membra a Uniunii Europene, coletul va veni la posta din cadrul orasului resedinta de judet. Am comandat mai demult un tricou din Elvetia si am fost nevoit sa merg la Constanta sa ridic coletul (eu stau in Mangalia).

| Lawliet14 a răspuns:

Si daca vine din UE, de regula vine la oficiul postal de vama din resedinta de judet.

Dar poti sa comanzi de pe Ebay prin intermediar si nici nu te mai costa atat. Ii dai lui o suma de bani, mult mai mica decat taxa de shipping si ti-l trimite el prin curier acasa. Asta daca gasesti unul de incredere.

| Cocolina6 a răspuns:

Depinde de unde vine coletul, daca e din tara UE sau Anglia vine la posta de la tara, daca vine din China sau USA o sa trebuiasca sa mergi la posta cu vama din oras.

| Alexytzu a răspuns:

Daca ai posta la tine, la tara ar trebui sa vina acolo.
DAR poti lua legatura cu cineva dupa ebay si vezi acolo.