| Dayiii96 a întrebat:

Buna,vineri mi-am comandat un telefon pe olx plata fiind facuta in ramburs,mi-a sosit avizul acasa, dar nu scrie ca ar trebui sa platesc ceva nu scrie nici ca coletul ar avea vreo valoare nici la ramburs nimic, e gol spatiul... Oare nu mai trebuie sa il platesc?

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Daca nu ai platit in avans normal ca trebuie sa platesti. Deseori pe aviz nu scrie prea multe detalii despre pachet. Cand mergi la posta recomand sa pozezi pachetul si preferabil sa ai si un martor - te poate ajuta in caz ca e teapa.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Posibil ca avizul să nu fie scris cum trebuie și să fi omis valoarea rambursului. La fel de bine se poate ca omul să fi omis să treacă pe aviz suma pentru ramburs. Dar, deși OLX e sait-ul ideal pentru țepari, pentru că nu păstrează istoricul unui utilizator, sfatul meu este să iei legătura cu expeditorul, în acel caz, și să stabiliți de comun acord o metodă pentru a-i achita produsul.

| Dayiii96 explică:

Ma gandeam k nu o fi stiut omu cum sa procedeze si mi.a facut un cadou.