| Lioиeѕѕ a întrebat:

Buna!
Vreau sa cumpar un set de carti de tarot (complet, 78 carti). Exista vreun magazin in Bucuresti unde am sanse?
Mersi, apreciez happy

2 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Nu exista in Romania un magazin de genul asta. gasesti online, dar nu te sfatuiesc sa-ti cumperi. cartile de tarot se aleg in fata locului. fiecare set 'emana' o energie spre noul posesor, sau mai bine spus viitorul posesor simte pachetul care trebuie ales. sau poti primi un pachet de tarot cadou.

asa se intampla si cu cristalele... de exemplu cel care gaseste un cristal, sau o piatra este minil sa-l gaseasca. sau de exemplu daca ai pierdut un cristal iar un amic I'll gaseste inseamna ca cristalul e menit pentru amic, ca noul propietar.

pot sa-ti dau un sfat daca esti bun desenator, poti faci pachetul de tarot.

| Maiapopescu a răspuns:

Http://tarotsipoker.blogspot.ro/......ftine.html
AIci au tarotul tiganesc. E singurul bun si care scoate adevarul. Se da si o carte cu indicatii, cuprinsa in pret, desi eu nu m-as increde numai in destin. Restul tarot-urilor sunt jocuri de societate.