| andri_5711 a întrebat:

vreau sa dau o petrecere in pijamale cu prietenele mela si nu stiu ce sa pregatesc si ce fa facem sa nu ne plictisim! am 12 ani

Răspuns Câştigător
| Yang a răspuns:

In primul rand pijamalelaughingapoi pregateste ceva de rontait si baut poate si o pizza, muzica nu trebuie sa fie ceva zgomotos mel care va plac voua cel mai mult puteti face un joc pregatiti un bol in care introduceti biletele cu numele voastre pe ele fiecare extrage un biletel iar pers respectiva va trebui sa spuna un secret sau lucru nestiut despre ea(fun fun fun laughing)fara alcool! si tigari! apoi capitolul boyfrend aici sunt sigura ca aveti multe de discutat care, cui, cine, ii place de ce... un film horror spre dimineata daca aveti curajlaughing)))sau o comedie, dansati, bataie cu perne, adevar sau provocare joc din astea ai putea face

7 răspunsuri:
| dulcik a răspuns:

Pai va jucati carti, va aranjati una pe cealalta, va jucati diferite jocuri cum ar fi monopoly, va povestiti una celeilalte ce ati mai facut, ascultati muzica, dansati, o bataie cu pernele etc.Cat despre pregatire atunci cand va intalniti faceti o comanda la pizza si niste suc si o sa vezi ca o sa va distrati

| Luori a răspuns:

Muzica buna, un film, ceva bautura si mancare. Carti de joc, adevar sau provocare, orice joc gasesti prin casa. O bataie cu perne, poze, dans.

| ForbiddenLove a răspuns:

A-ti putea face o gramada de lucruri... dansati, bataie cu perne, monopoly, povestiti despre baieti/lucruri care va plac, poate un film, adevar sau provocare, spuneti niste secrete (daca ai prietene adevarate), poze, daca va plac spuneti niste povestioare mai de speriathee hee, jucati-va de-a v-ati ascunselea, aranjati-va parul, va puteti face manichiura sau chiar sa va machiati(daca va lasa parinti :-D), sau sa faceti o prajitura ceva (ar fi amuzanthee hee ). Luati ceva de rontait, comandati o pizza sau faceti niste sandvisuri si sucuri. DISTRACTIE PLACUTA!

| ღKittyღ a răspuns:

Pai tot ce poti sa afci al varsta ta va jucati dea vatea ascunsele, carti va uitati al desnea animate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm... prima oara pregateste snack-suri, nu foarte multe sa nu va ingrasati, dar daca nu va plac fructele sau legumele nu le folositi (desi ar fi indicat sa faceti un platou cu fructe in forma de fata zambitoare, nu e greu). Ia un film de pe net apoi pune-l pe computer. La acest stadiu vei avea nevoie de ceva scaune si o boxa buna, sa faci ceva ca la un cinema. DUpa aia fa ca un coafor din scaune si o perie, spuma si fixativ si aranjati-va. Apoi puneti-va mai multe perne pe jos si machiati-va. Dupa, puteti sa faceti o prezentare de moda in pijamale (juriul sa fie fratele sau mama si tatal tau sau chiar niste fete ce sunt foarte la moda) si castigatoarea sa primeasca ceva (cum ar fi o diploma scrisa de mana), apoi va bateti cu pernele iar castigatoarea primeste, de asemenea, o diploma. Mai incercati sa jucati : Esti extraordinara!, jocul in care trebuie sa scrii :,, m-ai ajutat cand...'',,, stil'',,, umor'' si alte chestii stabilite de voi si sa faceti pe untimp limitat. E foarte interesant. Daca va place cultura puteti face un concurs de poezii sau daca va place arta de picturi.Castigatoarea primeste, de asemenea, o diploma. Jucati carti de genul poker pe porunci feminine(de genul: spune-i maine la scoala unui tocilar ca il iubesti; tipa de fiecare data cand vezi un gandac; cand iesi la tabla fa cu ochiul unui tip pe care il placi din clasa s. a. stabilite de voi). Jucati :,, adevar sau provocare'' pe teme, de asemenea, care pot forma barfe pe la scoala. PUteti sa dansati pe grupe, iar timp de 30 de minute fiecare isi pregateste prestatia si dupa toti trebuie sa danseze. Daca printrevoi era si-o dansatoare puteti sa o puneti in juriu, sa va faca o demonstratie. O sa treaca mult timp dar daca va mai ramane puteti juca :,, bucatarul'', in care fiecare prietena trebuie sa faca niste sandwichuri speciale, care vor fi gustate de parinti. Cel mai bun primeste, de asemenea, o diploma. Apoi, daca aveti webcam, puteti sa va simtiti ca niste vedete filmandu-va, apoi punandu-va pe youtube (cu comentarii neacceptate, desigur). Puteti sa cantati melodii inventate de voi, sa barfiti iar cand noaptea se duce si va pregatiti sa plecati/sa va culcati, persoana cu cele mai multe diplome va primi o agrafa de par interesanta / o bentita /etc. Timpul va trece foarte repede deci veti continua si dimineata. La mine a functionat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este frumoasa

| amyhotangel a răspuns:

Krystyna la 12 ani nu cred ca sunt atat de mici incat sa se uite la desene animate si sa se joace ascunsa. Eu am 13. La 12 ani esti deja in a5a-a6a so...pai am dat si eu o petrecere in pijama la 12 ani si am cateva idei pentru voi: uitati=va la un film, jucati monopoly, discutati, jucati adevar sau provocare, bataie cu perne, jucati carti, faceti-va unghiile etc.happy