| Ciocolataaaaaaaaa a întrebat:

Vreau sa fac comanda sa imi cumpar un Iphone 5 de pe Okazii.ro! Atunci cand mi-l trimite si ajunge la posta pot deschide inainte pachetul ca sa fiu sigura ca nu mi-a dat teapa si sa fi bagat altceva in pachet? Funda urgent

Răspuns Câştigător
| PikachUS a răspuns:

Daca ti-l trimite prin posta nu poti. iti spun sigur. Dar mai bine alegi Fan Courier.Ca ai posibilitatea sa verifici pachetul. Posta Romana nu iti da voie sa faci asta. Funda?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti da voie nici posta nici curierul. trebuie sa mergi pe incredere

| greyhound a răspuns:

Nici un curier cu care am avut de-a face nu te lasa sa verifici coletul decat in cazul in care contractul dintre curier si expeditor specifica asta. Cum tu il iei de pe okazii, de la o persoana fizica, e clar ca nu vei putea sa verifici asa ca mai bine te cumintesti, ori cumperi de la cineva din aceeasi localitate ca si tine.