| anonim346575 a întrebat:

Ce sanse sunt sa iau teapa pe okazii.ro vreau sa comanda niste gantere?

16 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

NU iti lua din alta localitate! Sincer, cel mai bine iei de la cineva din ac oras si vezi marfa. Coletele nu se deschid inainte sa platesti deci ai sanse mari. Chiar si unul cu calificative bune se poate decide intr-o buna zi ca... Saaau omul chiar crede ca "mama ce chestie vinde el" si sa fie mai naspa decat vrei tu. Dar pentru niste gantere simple sincer iti recomand decathlon sau un supermarket... macar stii ce iei. Eu de pe okazii mi-am luat, vandut, schimbat telefoanele in draci asa ca stiu ce zic. Era sa imi iau teapa o data daca nu as fi fost atenta.

| CălinPL a răspuns:

Sunt foarte mici sansele sa-ti iei teapa.

| JoeTPU a răspuns:

Eu nu am incredere in site-ul acesta.Eu imi comand de pe Emag, sunt super multumit de produse si nu ai cum sa iei teapa.
Succes!

| AndreeaRox a răspuns:

Userii de la care comanzi trebuie sa fie de incredere. Site-ul n-are nici o treaba saracu'. Cum a zis si Sprinter007. uita-te la calificative!
Bafta!

| HelpMeNow a răspuns:

Sansele sunt foarte mari, uite-te la calificativul pe care il are vanzatorul si uite-te cate produse a vandut. Daca are calificativ mare la mai multe produse, este de incredere.

| lpavel a răspuns (pentru HelpMeNow):

Platesti cand iti vine coletul, deci nu ai cum sa iei teapa! Bafta!

| HelpMeNow a răspuns (pentru lpavel):

Dar in colet poate sa fie cartofi happy, daca til trimite prin fan curier, ai voie sa il deschizi inainte sa ii dai bani, daca iti vine prin posta romana, il platesti inainte sa il deschizi

| anonim346575 explică (pentru HelpMeNow):

Coletul vine prin curier dar nu prin fan curier prin bookurier. Prin bookurier pot deschide coletul inainte sa dau bani?

| HelpMeNow a răspuns (pentru anonim346575):

Nu stiu sa iti zic, nu am auzit de ei, intreaba-l pe cel care trimite daca poti sa deschizi curierul inainte de platire happy

| Okaziiro a răspuns:

Sansele sa iti iei teapa pe Okazii sunt mici. In special daca alegi produsele care beneficiaza de Garantia de Livrare. Daca produsul pe care il doresti nu beneficiaza de Garantia de Livrare poti solicita vanzatorului sa o activeze. Poti afla mai multe detalii despre acest serviciu de garantare accesand link-ul http://ajutor.okazii.ro/cumparare/garantia-okazii sau daca iei legatura cu noi la suport@okazii.ro sau la 0374652944. O zi placuta!

| FlyingFox a răspuns:

Intreaba alte persoane care au mai comandat de la vanzatorul respectiv si vezi ce parere au avut despre calitatea seriviciilor. Daca sunt multumiti sansele ca tu sa iei teapa sunt minime

| AndreeeaConstantin a răspuns:

E deja a doua sau a treia intrebare pe care o vad ca o pui aici pe aceeasi tema la care ti-am raspuns si eu cred. si iti mai zic o data. nu ai cum sa iei teapa daca iei de la vanzator cu multe calificative pozitive si daca iti ofera garantie de livrare. e destul de simplu si ti-au tot explicat oamenii pe aici. spor la cumparaturi.

| anonim346575 explică (pentru AndreeeaConstantin):

Da man dar garantia de livrare este doar daca daca te duci sa ridici pachetul de la sediu din Bucuresti de la okazii

| anonim346575 explică (pentru AndreeeaConstantin):

Scuze pentru,, man ''' nu m-am uitat la nume atent

| AndreeeaConstantin a răspuns (pentru anonim346575):

Http://ajutor.okazii.ro/vanzare/garantia-okazii
Nu e adevarat, dar cel mai bine ar fi sa arunci un ochi aici. Te vei lamuri sigur :)

| anela55 a răspuns:

Sfatul meu e sa NU cumperi nimic de pe acest site(cel mai neserios).Nu te lua dupa ce zic ei cu garantia de livrare, sunt povesti, nu-ti mai da nimeni banii inapoi, doar cu politia daca ai noroc.Asa ca las-o balta.te poti trezi cu niste bolovani in colet.