| FeelTheRain a întrebat:

Vreau să fac o comanda de pe Amazon. Am tot auzit cam de doi ani cum lumea cumpără de pe Amazon si totul e in regula. Nu am facut niciodata o comanda din alta țară. Imi puteti spune dacă e la fel ca și când faci o comanda de la noi din țară? Poate unii din voi ați facut comanda chiar pe Amazon si puteti sa imi spuneti si mie cum a fost.
Ce taxe au fost in plus? Ați întâmpinat probleme? Etc.
Multumesc frumos si o zi buna!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă faci comandă pe unul dintre s@iturile din UE (.uk;.de;.fr;.it etc.) NU plătești nimic în plus.
Nu am avut probleme de niciun fel.

9 răspunsuri:
| Andrei173837 a răspuns:

Amazon este cel mai bun site de vânzări, daca vrei sa cumperi ceva după internet amazon este solutia.Mi-am facut cont de 1 săptămâna si am comandat deja 2 lucruri, nu este nici un fel de problema.Chiar m-a impresionat cat de usor primesc lucrurile.

| Speranta12 a răspuns (pentru Andrei173837):

Ceva de pe* internet si nu dupa internet!

| Speranta12 a răspuns:

Ati* facut si nu cum ai scris tu in intrebare.
Ati* intampinat si nu cum ai scris tu in intrebare.

"Trecutul şi prezentul mă definesc ca român
chiar dacă sunt atipic în felu' în care o spun
N-o zice numele, o zic actele
şi mai nou aş vrea s-o zică faptele
Am brazi ca verişori şi molizi ca fraţi
iar lumea prin ţară ne cheamă Subcarpati
Cănd eu zic limba, voi ziceţi:română
Limba?
Română.

Limba?
Română."

https://m.youtube.com/watch?v=4xu1tkect4I

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Speranta12):

Mdah, a raspuns ca sa se afle in treaba. Si-a facut cont pe amazon si deja a primit doua comenzi intr-o saptamana...

| FeelTheRain explică (pentru Speranta12):

SearchingHard, nu vad care este problema ta. Eu am cerut răspunsuri despre un site, nu despre limba română. Du-te si fa-te profesor in realitate, ca pe internet e plin de inteligenti ca tine. Nu trebuie sa demonstrezi tu aici ( ca altceva nu ai ce sa faci toată ziua ) ca esti perfect ( nimeni nu e). Cum spuneam, dacă asa mult te freacă limba română și esti asa de înțelept, fa-te profesor si lasă-ne pe noi cu intrebarile si raspunsurile noastre despre subiectul nostru. Te bagi ca musca in... lapte happy...

| Speranta12 a răspuns (pentru FeelTheRain):

Mama, ce te-ai atacat, omule. Romania e plina de ipocriti ca tine, care nu-si pot recunoaste si asuma greselile. Asuma-ti naibii ca ai gresit si revizuieste-ti scrisul, omule, e atat de simplu. Tu daca nici sa scrii corect nu poti, care e de minimul de bun simt, cum vrei sa treci la lucruri mai grele, ca de exemplu, a avea un job sau trimiterea unei comenzi in strainatate?!

Nicaieri n-am zis eu ca sunt perfect, asta ai dedus-o tu ca sa raspunzi si tu cu ceva defensiv, asa ca nu mai arunca cu că*cat in altii si vezi-ti si asuma-ti propriile greseli si treci mai departe. Eu nu te-am criticat deloc, te-am ajutat, dar o sa fie altii, chiar de la job sau din jurul tau care o sa te critice mult mai mult cand o sa afle cum scrii. Pacat, pacat!

| FeelTheRain explică (pentru Speranta12):

Problema nu e la tine, problema e la mine ca bag in seama asa oameni. Stai in spatele monitorului/telefonului si te dai mare bascula domn profesor. Pun pariu ca in viata de zi cu zi si umbra fuge de tine si atunci ce poti face tu decât să intri aici si sa te legi de toată lumea? As vedea ce ai face tu daca nu te-ar mai baga in seama lumea, te-ai face mic si vocea ta ar fi inexistentă. Tu imi spui mie de job si etc? De unde sti tu ce fac sau care este jobul meu?
Băiețel grasunel de după monitor, vezi-ti de viata ta monotonă și bucura-te dacă te mai baga cineva in seama.
Succes la corectat teme aici pe site!

| Speranta12 a răspuns (pentru FeelTheRain):

"Băiețel grasunel de după monitor"

Uite cine vorbeste in necunostinta de cauza! laughing Corectie: Sunt fata in primul rand!

In al doilea rand!
"Succes la corectat teme aici pe site!"
Corectie: Pe acest site nu sunt permise temele! Se vede ca esti nascut ieri.

In al treilea rand!
"As vedea ce ai face tu daca nu te-ar mai baga in seama lumea, te-ai face mic si vocea ta ar fi inexistentă."

Bă, sa-mi multumesti ca eu te-am bagat in seama, de fapt! Nu tu pe mine. Ca doar eu ti-am bagat in seama tie intrebarea. Si scrierea ei de tot râsul. Hehe! Daca nu te corectam eu, tu si acum ai fi scris in continuare gresit. Bravo, bre, ce sa zic, ai scris si tu bine "vezi-ti de viata". Pariul tau ca sunt un baietel grasunel de care si umbra fuge de el, e pierdut pariul asta al tau, dar eu pun pariu ca ai stat de ori sa te gandesti cum se scrie "vezi-ti" inainte sa dai enter.

In rest, numai baliverne ai scris! Din nou, cum am mai zis! Lumea ar trebui sa ii puna la respect pe toti astia ca tine care masacrati limba romana, iar vocea ta si a altora ca tine ar trebui micsorata de catre ceilalti oameni si pusa la respect! Caci, nu meriti 2 bani daca nici macar atata nu poti face, sa scrii corect. Da, oameni de astia ca tine nu vor beneficia de atentia dorita, fiindca nu o meritati! Iar daca un agramat ca tine pretinde atentie, inseamna ca ti s-a urcat ipocrizia la superlativ. Intai pune-te pe tine la punct, ca sa meriti vreo atentie! Se vede ca esti ahtiat dupa atentie.

Get your feet fuckin back on the ground, boy, cus you ain't got a single neuron alive in that brain!