| Anonim2682008 a întrebat:

Bună! Vreau să-i cumpăr un cadou surorii mele cu ocazia zilei de "Constantin și Elena". Ea are 12 ani și am venit cu o idee: ea dat 200 de lei pentru a cumpăra o pereche de adidași de ziua mea (cadoul ei pentru mine) iar eu tot cu 200 de lei trebuie să-i cumpăr ceva. M-am gând la niște cărți pentru că adoră să citească (acestea costă cam 80 de lei) din restul banilor ce aș putea să-i iau? (Nu știu dacă este categoria bună)

7 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Un parfum.

| Denisa0954 a răspuns:

Dacă ea ti a luat un cadou de 200 de lei, nu inseamna ca si tu trebuie sa i iei un cadou de aceeasi suma de bani. Poti sa i iei ceva la 200 de lei și să nu i placă, sau sa nu aiba nevoie de acel lucru. Sau poti sa iei căștile la 80 de lei, cum ai zis si sa conteze pentru ea mai mult decât un cadou mai scump

| Alexia1208 a răspuns:

Nu este o regula sa ii cumperi in cadou de 200 de lei. Dar dacă totuși dorești sa ii mai iei ceva, surioara ta este la vârsta la care descoperă machiajele. Ii poți lua un ruj, un set de creme, un rimel etc. Dacă știi ce tip de parfum ii place, ii poți cumpăra un parfum. Ii poți lua o haină pe gustul ei sau o geantă. Păstrează bani și pentru ciocolata ei preferata și de ce nu, pentru un buchet de flori. Va aprecia foarte mult gestul tău.

| Adry05 a răspuns:

Mai bine îi iei un voucher la vreun magazin ca să-și aleagă ea ce cărți vrea. eventual vezi dacă poți să-i iei la elefant voucher că au produse din mai multe categorii și sigur găsește ce să-și ia de 200

| Violleta2022 a răspuns:

La 12 ani nu-i cumperi nici rujuri si nici parfumuri, ca nu-i fata mare, este copilas!
Cumpara-i niste sandale, sau o pereche de pantaloni la moda, ori ceva ce-i place. O iei la cumparaturi impreuna cu mama ta si-i luati ceva de imbracat, modern, fascinant, care sa poarte cu placere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi mai multe variante:
-o carte
-un parfun
-o haina care ii place, asta depinzand si de stilul ei
-chiar un set de bijitetii de aur si poti ajumge lejer la acesta suma
Poti chiar sa le mai combini intre ele, spre exemplu o carte, un parfum si un buchet de flori, astfel incat sa te incadrezi in suma de 200 de lei. Nu e oblogatoriu sa fie o suma fixa, daca ai o idee geniala de cadou si crezi ca i-ar placea, da-i bataie! happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un parfum ce-i place, o cutie ciocolata, si, neaparat, un buchet de flori.