| Flaviu_Erdös_1993 a întrebat:

A auzit cineva de site-ul acesta, pare puțin ca ciudat + nu poti sa plătești la ramburs doar online, sa fie oare teapa?
https://ro.vanzare2021.com/

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E clar: e un site de cacialma!
La "verificare tehnica" site-ul a cazut din primele momente:
1. SINGURA "adresa de contact" este o adresa de e-mail care apartine ALTUI DOMENIU.
Domeniul site-ului si a e-mail-ului ar trebui sa fie identica! Adresele sunt diferite DOAR daca site-ul este unul gratuit, care nu are adrese de e-mail incluse in serviciul de hosting.

2. Pe lista "limbilor" am ales la intamplare si alte limbi. Culmea: in afara de cateva cuvinte traduse (ca Google), partea de jos este scrisa in limba ROMANA (inclusiv "Contact".

3. Din meniu, in limbile alese, am ales categorii diferite (scrise in lb engleza). NICI UNUL NU A FUNCTIONAT.

4. Din datele de inregistrare a domeniului ("vanzare2021.com"):
"Important Dates
Expires On:
Registered On:
2021-03-03"
Deci: site-ul a aparut nici de o luna!

| Flaviu_Erdös_1993 explică (pentru Bula):

Ok, mulțumesc pentru răspuns, nu ma încred in el, așa ca nu voi comanda nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As acurda zero credibilitate pentru site-ul asta.
In primul rand nu vezi concret cine e firma si unde au sediul social, e doar un email de contact aruncat acolo.
Daca citesti politica de confidentialitate o sa remarci greseli de ortografie si ai sa descoperi in final ca e vorba de compania Sport Vision, doar ca Sport Vision au deja site-ul lor oficial https://www.sportvision.ro/, nu stiu cine sunt astia.
Dupa nume ai zice ca siteul a fost creat abia anul asta. vanzare2021, deci cata credibilitate crezi ca ii poti acorda?
Si sa nu poti plati ramburs va face doar mai dificila returnarea banilor catre tine in caz ca vrei sa faci un retur sau s-ar putea sa nu mai primesti nimic inapoi.
Si ce firma serioasa isi denumeste site-ul ro.vanzare2021.com?
Designul la site pare a fi facut cu vreo platforma de asta de iti genereaza automat tot, cum e wix.com.

| websor a răspuns:

Https://www.signal-arnaques.com/......iew/338673 Este teapa nu mai vezi nimic inapoi.