| Emy52 a întrebat:

Ce parere aveti despre Ali Express?
Este un site sigur? Desi pare pentru ca are foarte multe descarcari, am auzit ca totusi unii si-au luat teapa.
Ati comandat vreodata? Produsele sunt ceea ce par? Este sigur daca platesti cu cardul?
Si inca ceva
Daca produsul nu ajunge la termen iti sunt returnati banii?

Răspuns Câştigător
| CataaS a răspuns:

Am câteva sute de comenzi făcute pe AliExpress de 5 ani încoace.
Sunt comenzi care ajung, sunt comenzi care nu ajung. Dar AliExpress te ajuta sa îți recuperezi banii in cazul in care nu Primești comenzile. Doar deschizi disputa, și dacă se dovedește ca nu ai primit coletul, Primești banii.
Cel mai sigur, cauta produse cu recenzii și fotografii ca sa îți dai seama cam ce urmează sa comanzi și dacă îți convine.
Singurul lucru de care trebuie sa ții cont este ca transportul poate dura și pana la doua luni. Depinde din ce depozit Primești produsul. Am primit produse și in mai puțin de o luna.
Plata cu cardul este sigura.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiind unul din cele mai mari magazine online din lumea, e destul de sigur... ar zice milioanele de oameni care il folosesc.
Produsele sunt in mare parte chinezarii asa ca sa nu te astepi la calitate extraordinara.