| soulero a întrebat:

Am comandat pe eMAG un produs și anume placa video la care primeam cadou un cupon cu joc. În contul eMAG spune că mi-au împărțit livrarea pentru a ajunge mai repede. Și anume: placa video mi-a ajuns deja și urmează sa mai ajungă și cuponul. Ei am împărțit suma de bani pe colete. 1400lei pentru placa și 200lei cupon știi că eu trebuia să plătesc 1600 și sa primesc cadou cuponul.
Am primit placa și am plătit 1400lei. Acum mă gândesc dacă pot să refuz cuponul ca să nu mai plătesc 200lei.
Ce spuneți, poate apărea vreo problemă intre mine, cumpărătorul, so eMAG?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Poti sa refuzi. Pe banii tai nu poate hotari nimeni. Dar eu stiam ca acel cupon este bonus, iti vine pe e-mail si nu costa nici un leu. Valoarea lui este de 200 lei si se scad din valoarea unui produs cumparat ulterior, pana la o anumita data. Mai informeaza-te. Am avut si eu unul dar l-am pierdut ca nu am mai cumparat nimic si am fost fraier ca puteam sa iau legatura cu un prieten care voia sa cumpere ceva si ii lasam si lui jumatate.