| qwertylovet a întrebat:

Buna ziua!
Am cumparat o mașina de cafea manuală de la Altex acum 2 zile, am facut o cafea și este sub așteptările mele.
Dețin cutia originală, bonul și toate accesoriile.
Intrebarea mea este următoarea:
Dacă îl returnez, mi se oferă banii inapoi pe loc?
Sau care este procedura pentru a intra inapoi in posesia banilor?
Multumesc frumos!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrie pe site la ei, de ce nu citesti?
https://altex.ro/renuntarea-cumparare/pag/

| Catrice a răspuns:

Nașpa,ai avut așteptări prea mari.

Răspuns utilizator avertizat
| JustDeedee a răspuns:

Întoarce-te în magazin cu toate (împachetat în cutia originală, bon, accesorii) și expune-le situația. Probabil îți vor returna banii înapoi având în vedere că ești în perioada de 30 de zile sau te vor lăsa să alegi un produs asemănător care să se încadreze în prețul respectiv.