| rockinit a întrebat:

Buna ziua! Bunica mea a primit card de alimente si a cumpărat câteva produse pentru curățenie. O vecină care lucrează la Lidl i-a spus ca este posibil sa-i blocheze cardul pentru ca nu a cumpărat mâncare. Este adevărat? Mi-am instalat aplicația si arata banii retrași dar nu scrie ca ar fi blocat, se blochează după câteva zile? Sau e ok ce a cumpărat? Mâncarea e foarte importanta dar omul fie el si sărac are nevoie de produse pentru curățenie...Pe lângă asta nici nu avea ce sa cumpere de mâncare de acolo, rafturile fiind mai mereu goale.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cardul de alimente este pentru alimente. Si nu te cred cand spui ca rafturile de la Lidl sunt mai mereu goale. Va fi blocat cardul.

| Yuoia a răspuns:

Sunt deja carduri blocate pentru ca s-a vazut ca s-au cumparat cu ele tigari si bautura. Nu se blocheaza pe loc. Pe viitor sa le foloseasca doar pentru alimente. La alt magazin.

| rockinit explică (pentru Yuoia):

Știam si eu ca nu are voie sa cumpere țigări si băutura...dar nu cred ca putem compara bidonul de detergent cu bidonul de vin...

| All2exxtra a răspuns:

Mă îndoiesc. Se văd tranzacțiile, mă îndoiesc şi că se văd produsele în sine.
În cel mai rău caz, casierița care a încasat ar trebui să spună cumpărătorului că trebuie să se rezume fix la mâncare.