| ElenaZamfir a întrebat:

Care este deosebirea dintre un laptop si un notebook? Eu as vrea sa-mi cumpar un laptop, dar in magazine sunt numai notebook-uri! De ce ar trebui sa tin cont ca sa-mi cumpar un laptop mai bunuţ, performant? Multumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Laptop si notebook sunt sinonime. Poate te referi la netbook, acesta este mai mic si are caracteristici tehnice mai slabe decat notebook-ul.
La cumparare trebuie sa te uiti la cateva caracteristici tehnice: procesor, memorie RAM, placa grafica, dimensiune display, capacitate HDD. Cu cat acestea sunt mai mari cu atat mai bine.

| kidy00 a răspuns:

Notebookul este mai mic decat laptopul, nu are chestie din aceea unde sa bagi CD.DVD. Acum laltpurile noi sunt bune, poti gasi unul care sa incadreze in suma aceea, dar sa nu fie pentru gameing happy

Răspuns utilizator avertizat