| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca exista vreo diferanta intre un laptop si un notebook pentru ca as vrea sa cumpar un laptop dar in unele oferte vad notebook si arata la fel...Si daca exista care este?

Răspuns Câştigător
| placintica a răspuns:

Nu exista.eu am notebook si merge la fel ca un laptop normal diferenta e marimea.si notebook-ul e mai usor portabil atata tot:* pot funda?big grin

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Notebook=laptop au 3/4 gb pe RAM si dimensiuni mult mai mari costa de la 500€ pana la 3500€, bateria la inceput tine 3 ore dar dupa un timp (o luna)nu mai tine nici o ora.
avand dimensiuni mai mari nu este foarte practic si nu poti sa-l iei pe unde vrei.
(NET)book=are max 1gb pe RAM, are o dimensiune mica ca o carte si casta de la 200€ pana la 500€. este foarte practic si poti sa-l iei unde vrei de EX (eu l-am luat in excursie) si bateria dureaza mai mult decat la (NOT)ebook pana la 10 ore.