| Numereal69ulfilas a întrebat:

Buna ziua!
Sambata am cumparat o pereche de adidasi din Hervis, i-am purtat o singura data si habar nu am cu s-au zgariat/rupt la *bot* ii pot duce inapoi in cutie cu bonul? Daca nu ii primeste pot suna la protecția consumatorului? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Leea1405 a răspuns:

In mod normal, daca au garantie, ii poti schimba, dar daca nu atunci din pacate va trebui sa ii porti asa. Multa bafta!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu poti sa-i duci dar magazinul nu este obligat sa-i primeasca si sa-ti restituie pretul, mai ales ca sunt si cu defectiuni cauzate de vina ta.
Si n-ai de ce sa te adresezi protectiei consumatorului.

| darrio2007 a răspuns:

Daca tu i-ai zgariat, este doar vina ta. Te poti adresa oricui. Nu ii primeste inapoi chiar daca te adresezi si lui Dragnea.