| octav005 a întrebat:

Bună ziua. Știe cineva ce fel de card îmi trebuie sa sa comand de pe site-uri gen Aliexoress, Alibaba etc, sau online. Ca nu am avut niciodată, nu ma prea pricep. De la ce banca este mai ok. Mulțumesc

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice card e bun

| mihai69 a răspuns:

Orice card de credit sau de debit, de la orice bancă.
Și ar fi bine să comanzi de pe acele s@ituri, nu după sau înaintea lor...

| Salontanul a răspuns (pentru mihai69):

Corect!

| octav005 explică (pentru mihai69):

Eu momentan am un card de debit al mamei mele. Pe care ea lua pensia.

După acel card se poate comanda produse după site-uri online? Și dacă se poate adauga și bani în el.

| mihai69 a răspuns (pentru octav005):

Cum spuneam - nici DUPĂ, nici înainte, ci DE PE... ceva anume. În acest caz, un card și contul său asociat.
Poți folosi la plăți online și cardul mamei tale, cu condiția să nu fie cumva expirat. Poți alimenta contul ei prin depunere de numerar la bancă, sau prin transfer bancar din alt cont.

| VoidEternal a răspuns:

Cel mai bine iti faci un card revolut pe care sa-l alimentezi din cardul tau de debit. In felul asta nu risti sa te trezesti cu banii lipsa, transferi doar cat ai nevoie pentru fiecare tranzactie in parte. In restul timpului cardul e gol. E cel mai safe si nu trebuie sa te deplasezi nicaieri. Instalezi aplicatia pe telefon si trimiti o poza cu buletinul.

| mihai69 a răspuns (pentru VoidEternal):

Dacă tot ai Revolut, lasă banii pe el, nu-i nevoie să-l ții gol ca să te ferești de fraude! E suficient să folosești la plățile online un card virtual de unică folosință, generat tot din aplicație.