| mrxmihaix a întrebat:

Buna ziua TPU...
daca imi trimite cineva bani din strainatate si eu nu am 18 ani ii pot lua? ( stiu ca trebuie sa ma duc cu buletinul si cu un cod care mi-l da acea persoana care imi trimite banii), si daca pot care este suma minima care poate sa mi-o trimita?
mersi frumos :X
funda!
p.s.:scuzati domeniul big grin

6 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Cel care iti va trimite banii iti va spune si de unde ii poti ridica. Daca ai buletinul si codul (pe care ti-l comunica expeditorul) vei putea lua banii. Nu ai nevoie de card. Nu cred ca exista sume minime...

| BlackRaven45 a răspuns:

Poti sa ii ridici de la banca chiar daca nu ai 18 ani. Suma minima este cam de 5 euro cred.

| EMike a răspuns:

Depinde de tranzactie. Ii poti ridica, evident. Eu am card de la 12 ani. E ca si cand ti-ar alimenta cineva contul, nu conteaza cum sau de unde. Ii poti ridica in mod normal ( ca si cand ti-ar fi intrat alocatia, de exemplu ). Bafta la numarat!

| mrxmihaix explică (pentru EMike):

Mmda...eu nu am card. Dar am inteles! mersiwinking laughing

| Marwell a răspuns:

Daca ii trimite prin curier ii poti ridica chiar daca nu ai 18, si la banca cred ca poti sa-i ridici, suma minima cred ca e de cativa euro

| mrxmihaix explică (pentru Marwell):

Daca imi trimite, imi trimite prin Western Union... si eu am 16 ani impliniti.