| AnonimulProb a întrebat:

vine ziua prietenei mele si m-am gandit sa ii ofer un catel. dar am o suma e 350 lei... nu prea imi ajung, as prefera un bichon... sunt din judetul constanta. Ma poate ajuta cineva? orice fel de ajutor

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigur ca ea are voie cu catel in casa?
Sa nu-l arunce maica-sa pe strada!

Mai bine-i cumperi un inel, sau o bratara de argint!

| AnonimulProb explică (pentru Violleta2022):

Sta la curte... deci poate

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnonimulProb):

Ai cerut voie maica-si?
Daca nu are catel, stand la curte, isneamna ca are o mare problema si nu vor sa aceepte caini in curte!

| AnonimulProb explică (pentru Violleta2022):

Mai are catel, dar nu al ei si nu de rasa si vreau sa ii fac unul cadou

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnonimulProb):

Chiar si asa, tot trebuei sa ceri voie parintilor fetei!
Ce nu pricepi?
Fata sta cu parintii nu? In casa parintilor nu?
Deci, ai nevoei de consimtantul parintilor ei, cand aduci un animal in casa sau curtea lor!
Mai ales ca bichonul nu-i caine de curte si multi nu suporta sa aiba caine in casa.

| MihaelaDart a răspuns:

Parerea mea orienteaza-te catre altceva, nu catre un animal.
Iti dau un exemplu, pe cand eram in perioada studentiei, i-am cumparat colegei mele un iepure, asta stiind ca deja parintii
ei cresteau iepuri, dar asa fara sa stiu nimic sincer nu as lua, chit ca as avea curte.
Mai bine din banii astia i-ai lua o bratara din argint si un parfum sau machiaje.
Un bichon traieste in interior, nu in exteriorul casei in cusca.