| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat costa o pereche de ochelari de vedere cu dioptrii mici?

12 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

De la 150 lei in sus

| xibalba a răspuns:

Depinde de dioptrii, de ce straturi vrei sa pui pe ei(antireflex, antizgariere, etc) si mai depinde si de rama. Eu am vazut rame mai scumpe decat lentilele, iar ultima oara cand mi-am facut ochelarii, tin minte ca majoritatea ramelor erau foarte scumpe, in raport cu lentilele. Dar daca nu esti pretentios/oasa, te costa maxim. 2 milioane, 2 mil jumate.

| florar a răspuns:

Ihn jur de 2 mil cu tot cu testare si depinde de lentile

| sy46 a răspuns:

Depinde foarte mult de rame..de ex, eu port cu rame din titan, care sunt foarte usoare, dar si pretul este mai ridicat. sunt rame si la 70 de lei, si mai putin, si pot fi si si la 400, 500ron. depinde de tine, si alegerile talehappy eu zic ca pe undeva pe la 2-3 mil

| NoName0011 a răspuns:

Cat iti poti permite. poate costa destul demult daca vrei ochelari de firma de exemplu...depinde de model. depinde ce iti place

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de ce rame iti alegi am inteles ca ramele sunt mai scumpe decat lentila.happyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Preturile difera de l producator l producator, de la casa d moda la casa d modalaughing cei mai ieftini pot fi vreo 60-70 d roni... cei mai scumpi thinking 1000 euroi? km asawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...cam in jur de 150 lei sau 200 lei sau poate chiar mai mult...si eu cred ca o sa port ochelari,,,,,,,,!crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca de departe si aprooape comta 6milioane

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am fost si mi-a spus ca costa 8 milioane dar frumosi tare si cel mai ieftin 5 milioane.sunt din tecuci jud. galati(daca ati auzit de el).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam injur de 150 de lei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat costa o pereche de ochelari cu grati