| Cr7Ionutz a întrebat:

Cam cati ron valoreaza un pc cu :
- Hard Disk 300GB
- Placa video Nvidia GeForce 9400 GT 512 MB
- Procesor AMD Athlon(tm) 64 X2 Dael Core Processor 5200+, MMX
- 2 GB RAM
- Placa de baza Asus M2N68-VM

9 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Undeva la 600 lei.

| EdiT a răspuns:

Placa video: 130 ron
Procesor: 150 ron
Ram: 118-170 ron
Placă de bază: 250-270 ron (depinde de magazin)
În total, ar valora vreo 700 lei. Dar având în vedere că e folosit, vreo 500-600 lei.

| DenisIonut01 a răspuns:

Daca aduni preturile componentelor o sa iasa un pret mare dar oricum nu iti da nimeni mai mult de 5-6 milioane pe el.

| suffarstar a răspuns:

1000 lei cam asa la mana a 2-a

| Beretta a răspuns:

Undeva in jur de 800-900 lei daca e second hand

| DJMikeGMC a răspuns:

10 milioane fara monitor, deoarece procesorul e vreo 3 milioane placa video 3, 5m 2 gb ram 1 milion cei mai ieftini hdd daca e ata 100 lei daca e sata 200lei daca e sata 2 2, 5 mil. rotunjit 10 mil in total(daca nu e nou daca e nou si vrei pret exact sa mi spui

| Cr7Ionutz explică (pentru DJMikeGMC):

E un pc mai vechi si vreau sa il vand...Eu sincer credeam ca vreo 500 ron asa.10 milioane e foarte bun multumesc de raspuns big grin

| d3vi1l a răspuns:

800 lei
- placa video e cam veche si are doar 512 ram, la noile pc-uri nu am vazut deloc o placa video de 512, toate pleaca de la 1 gb de ram ( oricum decat sa puna una de 512 mai bine nu mai pun si o lasa pe aia integrata)
- Hard Diskul (HDD) e cam slabut, doar netbookurile mai au harduri asa mici, dapai un pc mare...
- 2gb de ram e cam putin pentru ora acutala, toate merg pe cel putin 4gb de ram ddr3, placa ta de baza suporta doar ddr2.
- revenind la placa de baza, tot asa e cam vechiutasi nici nu are usb 3.0
- si procesorul la fel e aparut din 2006 si noi ne aflam in 2013 plus ca are o frecventa destul de mica pentru un pc, tinand cont ca acum au aparut laptopuri cu frecvente mai mari decat procesorul tau.

Acum nu stiu, poate si 800 lei e cam mult dar daca ai degand sa il mariti ( sa il vinzi), daca te ti tare scoti 8 mil daca nu s-ar putea sa mai scada cam pe la 6-7 mil. Bafta!

| papaalin a răspuns:

Cam 800 ron