| IonuţR1995 a întrebat:

Cand cumperi de pe eMAG cu cardul, iti trimite comanda insa dupa aceea nu-ti da o pagina in care sa-ti inserezi datele ca sa poti plati, o fi de la nebunia asta cu black friday, sau imi vine cu pos curierul? Ca eu nu mai inteleg.

Răspuns Câştigător
| cosminacho a răspuns:

Am patit si eu azi acelasi lucru, mi-au spus de la call-center de la eMAG ca or sa se genereze niste link-uri de plata candva mai tarziu (o definire foarte vaga a perioadei am observat ca au folosit) pe care le vei gasi in pagina de detalii comanda probabil, acolo vad ca ma duce si link-ul din email-ul primit pentru confirmare comanda

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti vine curierul cu POS, trebuie sa te trimita la pagina de plata dar site ul lor are mari probleme de fiecare BF

| IonuţR1995 explică (pentru suntserios):

Sunt constient ca nu vine cu pos, insa na, am vazut ca nu ma trimite la nici o pagina in care sa introduc datele, si comanda e plasata. Te gandesti la toate prostiile. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| MeForeverAlone a răspuns:

Eu cred că nu ți-au dat acum pentru că e vineri și mai e și black friday, mi s-a întâmplat și mie să comand vineri și să-mi dea telefon sau mail luni ca să-mi ceară datele și toate celalte. Oricum, luni sau marți sigur o să te sune ( pentru că sper că au numărul sau mail-ul tău). Până la urmă, când completezi acolo datele ca să plătești cu cardul nu-ți cere și date personale, cum ar fi nume, prenume, adresă, telefon? Eu nu știu pentru că mereu am plătit când mi s-a aduc comanda, niciodată cu cardul, de aceea întreb.

| IonuţR1995 explică (pentru MeForeverAlone):

Pai si pentru mine a fost prima data cand am vrut sa platesc la ei cu cardul. Si n-am completat nimic, ca aveam datele salvate. Insa cand platesti cu cardul, trebuie sa spui datele de pe el, ceea ce la ei nu s-a intamplat. Am vazut ca foarte multi au aceeasi problema. FailMag.

| IonuţR1995 explică:

Stiu. nici acum n-am primit link pentru plata... straight face

| Whathell a răspuns:

Teoretic ar trebui sa apara o rubrica pentru asta. Cu POS-ul vine doar daca ceri plata ramburs (cu cardul). Multa rabdare si spor la cumparaturi!