| Adry05 a întrebat:

Care e faza cu produsele resigilate? E posibil sa aiba defecte?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Daca este doar ambalajul original desfacut, atunci poti sa il cumperi. In cazul acesta aparatul pe care vrei sa il cumperi este intact.
Un ambalaj se poate desface din pricina transportului de la producator la vanzator. Probabil vanzatorul l-a desfacut de tot pentru a se asigura ca produsul se afla in ambalaj.
Daca ceri serviciul "livrare cu verificare" ai posibilitatea ca timp de 5 minute sa desfaci produsul in fata curierului si sa te uiti la el. Daca nu iti place il dai inapoi curierului; daca iti place, il opresti (produsul nu curierul happy ).
Daca este de pe Emag, de asemenea in showroom poti desface produsul.

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Da, este.

| anonimg a răspuns:

Resigilat inseamna:
-ambalaj original desfacut;
-pus pentru expozitie;
-zgariat;
-urme de uzura.
Dar toate produsele au un lucru in comun -chiar doua:
1. sunt perfect functionbile;
2. beneficiaza de garantie ca si un produs nou.

Daca iei o piesa de calculator, atunci merge daca e putin zgariata, desfacuta si folosita mai inainte pentru teste. O pui in calculator si nu se vede; si ai economisit niste bani. (Pentru unii conteaza acei bani; altii nu au ce face cu banii; depinde de fiecare.)
Dar daca iei un telefon mobil, lucrurile stau altfel -chiar daca a doua zi poate sa iti cada pe jos sau sa il zgarii fara sa-ti dai seama cum ai facut asta. Eu as lua un telefon mobil resigilat doar daca are ambalajul original desfacut, nu si daca prezinta urme de uzura.

| Adry05 explică (pentru anonimg):

La cel pe care l-am vazut scrie simplu `ambalaj original desfacut`. Inseamna ca in rest nu am probleme cu el?

| anonimg a răspuns (pentru Adry05):

Daca este doar ambalajul original desfacut, atunci poti sa il cumperi. In cazul acesta aparatul pe care vrei sa il cumperi este intact.
Un ambalaj se poate desface din pricina transportului de la producator la vanzator. Probabil vanzatorul l-a desfacut de tot pentru a se asigura ca produsul se afla in ambalaj.
Daca ceri serviciul "livrare cu verificare" ai posibilitatea ca timp de 5 minute sa desfaci produsul in fata curierului si sa te uiti la el. Daca nu iti place il dai inapoi curierului; daca iti place, il opresti (produsul nu curierul happy ).
Daca este de pe Emag, de asemenea in showroom poti desface produsul.

| anonimg a răspuns:

Multumesc pentru funda!
Si succes in alegere!
https://media.giphy.com/media/2dJ5Iait4QrW8/giphy.gif

| Felys a răspuns:

Nu e posibil, sigur au defecte, zgariate, lovite, altfel de ce ar fi mai ieftine?

| Adry05 explică (pentru Felys):

Diferenta e doar de 150-200 lei, nu e la pret de second si e vandut asa pe un site oficial de unde am luat in trecut (nu resigilat) si au fost foarte seriosi.

| Superior a răspuns:

Mare problema nu e, cum a zis AnduNene, si daca sunt zgarieturi majore, le poti retuna la randul tau.

| AnduNene a răspuns:

Produsele desigilate au fost comandate de alte persoane, apoi returnate, sau desfacute pentru poze si teste. Este posibil sa aiba defecte si zgarieturi fine sau urme de uzura, dar daca sunt date in vanzare, nu cred ca defectele vor fi sesizabile. Sper ca te-am ajutat!