| adrianbosoi a întrebat:

Care este primul supermarket din lume, Dar primul hyper market?

Răspuns Câştigător
| DEBrown a răspuns:

Primul supermarket s-a numit Steinberg's, a aparut in Montréal, Canada, in 1934.
Primul hypermarket s-a numit Meijer, a aparut in Grand Rapids, Michigan, S.U.A., in 1962.

6 răspunsuri:
| EaEmma a răspuns:

In anul 1996, am început colaborarea cu magazinele cash & carry, primul fiind rețeaua Metro.
Între timp, produsele selectate de aceasta echipa de la cei 15 furnizori internaționali ajung pe rafturile a peste 120 hypermarketuri, supermarketuri și magazine de bricolaj din România.
Pe o piață din ce în ce mai concurențială, Frarom International Est a reușit să își țină aproape clienții, cu unii dintre ei colaborînd de peste 10 ani, dar și să stabilească și să identifice parteneriate noi.

| adrianbosoi explică (pentru EaEmma):

Multumesc ma ajuta toate taspunsurile happy

| EaEmma a răspuns:

Primul hypermarket a apărut în Statele Unite, în 1931, în Portland

| calmopenmind18 a răspuns (pentru EaEmma):

:* super curiozităţi pentru că subiectul poate fi discutat de câte ori intrii în magazin cu o persoană big grin.

| adrianbosoi explică (pentru EaEmma):

Multumesc si pentru acest raspuns laughing big grin