| Glenky a întrebat:

Salut.

Stie cineva de unde iau cei de la Burger King bacon-ul ala?
N-am mai mancat niciodata unul asa bun si mi-as dori sa aflu de unde se aprovizioneaza cu el.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Eu cred conteaza cum il faci, nu de unde provine.Personal nu imi place bacon prajit, are gustul ala si miros asa prea grele sa le zic asa.
Asa ca prefer sa maninc sunca asa, intelegi tu de care.Bacon is de f multe feluri, romanii ii zic sunca, americanii zic bacon, dar la burgeri se pune un anume gen de bacon.
Eu aici gasesc la magazine, exact cum au ei, pentru ca americanii fac si cu oua dimineata si cu mai stiu eu ce.

Eu cand simti mirosul ala de bacon prajit pfff e gretos, nu imi place.Bine mai maninc citeodata, ce vorbesc eu e ca nas minca zilnic asa ceva.

Cum iti spun, conteaza modul cum il prajeste, cum il prepara decat de unde ar proveni.
Poate or folosi si unu mai de calitate, asta ar fi ceva logic, companiile astea nu se joaca, nu risca sa foloseasca rahaturi, ca apoi sa piarda.
Astia nu-s nea Ion de la coltu strazi care face si el mici si daca vine careva sil inchide nu-i problema laughing

Eu am mai spus, aceste companii folosesc produse de mai buna calitate decat pot oamenii sa cumpepre de undeva de la market.
Multi vorbesc ca vai cancere laughing unu aici uite ce spune carne horor laughing doar ca astia cum am zis controleaza mai toate sa fie in parametrii, pentru ca is f mari, vin toti peste ei, cine n-ar vrea sa leo traga nu? asa ca aia nu risca.

De unde se aprovizioneaza? Fiecare companie genul asta are firmele lor care ii aprovizioneaza, firme care nu aduc marfa si la marketuri.
Asa ca nu stiu de poti gasi exact de unde iau ei, ori cine le aduce lor.
Cind ai pofta maninci si tu de la ei, nu stai sa afci miros acasa laughing vase, tigai de spalat etc iesi mai ieftin asa, plus daca maninci mai rar si mai putin nici nu te ingrasi.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carne horror de la Kaufland

| Lupică27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt magazine cu haine unde sunt preturile duble fata de acelasi magazin care e si in afara dar nu dau nume, cumpara prostii la greu, 500 de lei o pereche de nadragi ca e semnu nike pe ei laughing

| ReddY25 a răspuns (pentru Lupică27):

Pentru că prostia se plătește rolling on the floor

| Andreeafratila a răspuns:

Poti incerca carnea de la selgros. Nu stiu daca cei de la burger king iau de acolo dar in general e mult mai buna