| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt noile tendinte anul acesta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca noile tendinte sunt.../.

1 răspuns:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Tendinte de shopping? Sau de imbracaminte? Sau coloristica? Vezi ca in moda designerii se intorc la natura:
"Moda 2009 anunta trenduri pline de stralucire naturala. Marii designeri au anuntat ca se intorc la natura, tot ce va insemna tendinta pentru moda anului 2009 va sta sub semnul naturalului si al firescului.
Moda din sezonul 2009 este foarte generoasa in materie de tinute. Sunt aduse unele noutati insa in principiu moda ramane in aceleasi linii ca si cea din sezonul trecut.
Pentru sezonul primavara-vara 2009 sunt aduse pe podium imprimeurile, de toate genurile, de la cele florale la cele abstracte. Se poarta tinutele lejere cu imprimeuri florale, din materiale care confera libertate in miscare, accesorizate cu fulare sau curele apartinad genului retro. Este bine de stiut ca si genul mai sobru, cel urban, in care imprimeurile sunt de reprezentate de figuri geometrice sau logouri, de regula in contrastul alb-negru, e un must-have al sezonului toamna-iarna 2009-2010.
In moda anului 2009 vor predomina culorile care amintesc de mediul inconjurator."
Vezi mai mult si despre sezonul de vara... toamna... iarna la adresa
http://www.elady.ro/articole/Moda/Moda-2009.html