| Andrei7520152 a întrebat:

Cat costa sa trimiti un colet in marea britanie prin posta? costul transportului depinde doar de greutate si marime? imi puteti da cateva exemple va rog sa-mi pot face o idee

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Http://www.posta-romana.ro/......itare.html
In dreapta ai un calculator in care poti calcula exact cat te costa. Tot ce trebuie sa stii este greutatea coletului.

| Andrei7520152 explică (pentru Amilik):

Aoleu. mersi pentru link, doar ca e cam mult. poate gasesc un serviciu mai ieftin big grin

4 răspunsuri:
| ilya18 a răspuns:

Cu http://www.postaatlassib.ro e mai ieftin, am trimis in Germania cu 10 euro, in anglia nu stiu cat e dar te poti inteesa la ei.

| 13642 a răspuns:

Greutatea si dimensiunile conteaza de obicei. uite eu am adus ceva din anglia nu am trimis, mi-am cumparat ceva de pe net din anglia..si mi-a fost adus cu courier.mi-am adus cutie de viteza pentru masina.si am platit undeva la 40-50 de lire. undeva la un euro/o lira si km mi-or calculat cand l-am adus...si a fost adusa cu courierul pana la usa..asa ca si la tine undeva pe acolo ma gandesc ca va fi..succes.
ps:vezi si pe net la firmele de fac transport prin courier spre anglia. poate iesi mai bine cu ei ca si cu posta...