| Ana213 a întrebat:

Ce ai alege?

Dintre un desktop:

http://www.cel.ro/......ndows-7-l/

Si un laptop:

http://www.cel.ro/......0gb-3gb-l/

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mi se pare destul de dificilă alegerea. În principiu desktopurile sunt mai ieftine sau au caracteristici mult mai bune la acelaşi preţ. Ai ales un desktop destul de scump. Are un procesor mult mai bun decât laptopul (probabil el justifică preţul). Are tot atâţia rami, capacitatea hard-disk-ului e mai mare (dar nu mai sunt atât de scumpe acestea). Ce mă face mă mine să mă întreb pe care să îl aleg este faptul că desktopul are placa video destul de slăbuţă. Un alt plus pe care îl are laptopul ales este faptul că îţi suportă 8 gb de ram, pe când desktopul îţi suportă doar 4. Cred că aş alege laptopul. Este portabil, configuraţia e bună, preţul e bun. La desktop costă foarte mult procesorul şi iau în calcul că îţi trebuie şi un monitor şi te ajunge la destul de mult. Nu aş da mai mulţi bani pe un comp doar pentru că are un procesor mai bun. Nu cred că e tot ce contează. Într-adevăr e şi hdd-ul, dar s-au ieftinit mult. Iei la 3-400 ron un hdd extern de 500 gb.

11 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Leptopullove struck

| Ramina a răspuns:

Laptop`ul happy

| ȘtefanLamas a răspuns:

Eu, unul, as alege laptopul. Am nevoie de mobilitate; desktopul e greu de transportat in comparatie cu laptopul.

| costymaximus a răspuns:

Desktop-ul, e mai performant, poti sa-l upgradezi mai bine si cu costuri mai scazute.

| Lary a răspuns:

Laptop

| charlie the alien a răspuns:

Depinde pentru ce il vrei, insa eu as prefera desktop-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege laptopul este mai practic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculatorul

| myam33a a răspuns:

Laptopul cu siguranta, e mult mai practicabilwinking

| Vallentyne a răspuns:

As alege un laptop Merita crede-ma!:Xlove struck

| mirela94 a răspuns:

Leptopul