| anonim_4396 a întrebat:

Ce cadou pot să îi iau unei prietene care este însărcinată?
Aș vrea să îi fac un cadoucare fie ceva poate semnificativ nu neapărat chestii de care are nevoie spre exemplu cărucior sau hăinuțe pentru cel mic.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

- hainute pentru bebelus, cu nunate neutre, daca nu-i stii sexul copilasului.
- un set de biberoane cu sistem de incalzire electric
- ori o pompa electrica pentru sanii mamei
- ori un trusou pentru bebe
- un sistem video-audio pentru bebelus si mamica, care se pune in camera bebelusul si celalat monitor in bucatarie sau camera parintilor.
- pentru mamica: poti sa-i cumperi o camasa de noapte speciala, mai larguta, dar foarte delicata, din dantela

2 răspunsuri:
| Alexalex1000 a răspuns:

Nu-i lua cărucior că poate nu i place. E o idee buna să-i iei hăinuțe pentru cel mic sau încălțăminte

| Andra08032005 a răspuns:

Cate luni are? ii poti lua ceva normal pentru ea un parfum sau ceva daca mai are putin si naste i-ai o rochita sau un tricou cu baby loadring sau ceva asemanator de obicei hainele pentru gravide sunt mai largute si nu dai gres cu marimea