| curioasa210 a întrebat:

Ce cadouri se ofera invitatilor la o zi de nastere? In Spania este aproape obligatorie chestia asta,insa la noi nu s-a pomenit happy. Eu m-am gandit la niste bombonele,balonase,cateva post,un bilet de multumire,un fluturas quilling si o felicitare. M-am uitat la cateva fete din Spania care faceau aceste,,cadouase". Voi ce ziceti? Sa mai adaug lucruri, sa mai scot?
Multumesc :-)

Răspuns Câştigător
| NoctisFive a răspuns:

Nu se prea dau daruri invitatilor in Romania la zile de nastere si onomastici. Am mai vazut felicitari mici sau alte chestii de genul puse invitatilor doar la nunti si botezuri, dar ar fi dragut sa faci si la ziua ta de nastere. Totusi, eu as ramane doar la un cadouas d-asta, nu la cate ai spus tu. Sa fie ceva mic, dragut si semnificativ, felicitarile mi se par destul de potrivite, in care sa le multumesti pentru participare.
Fluturasii ar fi draguti sa fie lipiti sau prinsi ori de felicitari, ori sa ii folosesti pe post de decor, sa infrumusetezi camera.

3 răspunsuri:
| NoctisFive a răspuns:

In Romania se ofera mancare, bautura si manele big grin

| curioasa210 explică (pentru NoctisFive):

Amuzant happy happy big grin Eu vorbeam de ceva care pot sa il dau acasa. Cum primesc eu cadoul asa sa dau si eu.
Very crazy!

| curioasa210 explică (pentru NoctisFive):

Multumesc de sfat! Eu m-am gandit sa ramana pe langa amintiri si poze si cu ceva material (material-un obiect/lucru). In Spania se da, de exemplu, la un cadouas o punga plina de bomboane, o punga plina de bezele (sigilate.luate din magazin)si diferite dulciuri luate din magazin.Merci mult de sfat!

| NoctisFive a răspuns (pentru curioasa210):

Nu se prea dau daruri invitatilor in Romania la zile de nastere si onomastici. Am mai vazut felicitari mici sau alte chestii de genul puse invitatilor doar la nunti si botezuri, dar ar fi dragut sa faci si la ziua ta de nastere. Totusi, eu as ramane doar la un cadouas d-asta, nu la cate ai spus tu. Sa fie ceva mic, dragut si semnificativ, felicitarile mi se par destul de potrivite, in care sa le multumesti pentru participare.
Fluturasii ar fi draguti sa fie lipiti sau prinsi ori de felicitari, ori sa ii folosesti pe post de decor, sa infrumusetezi camera.