| Michael Imola Jackson a întrebat:

Ce cartii de citit imi recomandati.Stiti imi place mult sa citesc.

Răspuns Câştigător
| miauu a răspuns:

Toata lumea pierde
divortul perfect
un tip la inaltime
dragoste si speranta
marile succese la romani
dragoste si amtematic
Tot ce-si doreste ea
visatoarea
casa de la malul marii

9 răspunsuri:
| AlecSSyA a răspuns:

Eu ti-as recomanda cartile lui Jules Verne.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Anna Karenina
Enigma Otiliei
Bucuria de a trai
Elevul Dima dintr-a 7-a
Adela
Singur pe lume
Mara

| stefycrazygirl a răspuns:

La cumparaturi in rochie de mireasa. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| yami_2526 a răspuns:

Ti-as recomanda Shogun de James Clavell...este o carte despre un englez navigator care a esuat in Japonia.Este o carte foarte frumoasa care te tine cu sufletul la gura.Cartea povesteste intamplarile pe care personajul principal le traieste in pararel cu un razboi care urma sa izbugneasca in locul in care a esuat.In afara de aceste lucruri poti afla multe despre cultura japoneza
Daca nu te atrage iti recomand Que Vadis de Henryk Sienkiewicz este o carte care povesteste despre un soldat roman care se indragosteste de o crestina.La fel iti este descrisa societatea romana din acele timpuri dar si actiunile barbarice ale lui Nemo si ceea ce va face personajul principal pentru iubire.la fel iti este prezentata si lupta crestinilor dusa pentru as putea manifesta religia in voie
Daca iarasi cartea straina nu te atrage atunci iti recomand ceva de pe plaiurile mioritice si anume Enigma Otiliei de George Calinescu aici e umn pic mai greu de descris ceea ce se intampla pentru ca e mai greu de inteles cartea dar la fel deste o poveste de dragoste inte un baiat orfan care s-a dus la o ruda de a lui pana se va face major si o domnisoara numita Otilia care este un pic mai "ciudata"
Daca nici asta nu te atrage atunci iti recomand Iliada plina de aveturi legende si intelepciune
Lectura Placuta ^_^!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am intrat aici di intnplare, si am vazut ca esti fan m. j si eu sunt il iubesc mai presus de orce, cei cel iubim pe king suntem binecuvintati.iti doresc numai bine, si cred ca ne vom vedea cu el in paradis. m si ema.

| ramonaky25 a răspuns:

Contele de Monte Cristo
Scrisoare de dragoste
Pt mine, sunt doua romane superbe, le recitesc oricand cu placere, dar bineinteles, depinde de gusturile fiecaruiahappy

| Michael Imola Jackson explică:

Multumesc dar am citit deja toate basmele romana si maghiara, Si dintre cartile pe care mi-ati spus numai singur pe lume am citi wow multumesc si sper ca o sa mai imi spuneti niste titluri de cartii

| Anutza11 a răspuns:

Depinde ce gen de carti iti plac. Mie imi plac cartile gen horror/thriller/romance, asa ca ti-as recomanda seria de succes The Twilight Saga(Saga Amurg), ce cuprinde 4 carti si anume:Twilight(Amurg), New Moon(Luna Noua), Eclipse(Eclipsa)si Breaking Dawn(Zori De Zi). Sunt scrise de Stephanie Mayer, o autoare foarte buna dupa parerea mea.Trebuia sa mai fie o carte, Mindnigt Sun(Soarele De La Miezul Noptii), dar autoarea inca nu a publicat-o, motivul fiind acela ca unul dintre cei ce avea grija de cartile ei ia 'furat' ce scrisese pana atunci la Midnight Sun si a publicat povestea pe internet, ceea ce a deranjat-o pe autoare, zicand intr-un interviu pe Youtube ca nu mai doreste sa continue povestea deoarece nu vrea sa mai cada 'pe maini rele'. Este o poveste cu vampiri si varcolaci, care are un final fericit. Iti voi spune si ceva din ultima carte publicata, Breaking Dawn(Zori de Zi): "A fi irevocabil indragostita de un vampir reprezinta pentru Bella Swan atat fantezie, cat si cosmar, impletite intr-o realitate extrem de periculoasa.Pe de-o parte este pasiunea ei intensa pentru vampirul Edward Cullen si pe de alta parte legatura stransa dintre ea si varcolacul Jacob Black, iar Bella a fost nevoita sa indure un an plin de tentatii tumultuoase, pierderi si lupte acerbe intre rivali pentru a ajunge la deznodamantul dorit.Decizia ei iminenta de a alege fie intuncata, dar seducatoarea lume a nemuritorilor, fie o viata simpla de muritoare reprezinta acum firul de care atarna doua triburi.Alegerea ei a declansat insa o serie de evenimente neasteptatece vor avea, probabil, consecinte inimaginabile. Iar viata Bellei ar putea fi distrusa pentu totdeauna.
Mult asteptatul final al seriei "Amurg", Zori de zi, ne dezvaluie in sfarsit secretelesi misterele din aceasta poveste uimitoare care a incantat milioane de oameni." Toate 4 cartile costa in jur de 200 lei, sunt foarte groase, fiecare intre 500-800 pagini si, de asemenea, foarte interesante. Sper sa-ti placa, daca nu, atunci iti recomand cartile despre Michael Jackson, vad ca esti fan/a. Pupici, sper ca ti-am fost de ajutor:*.

| lolo_6410 a răspuns:

Citeste basme