| cristina_2833 a întrebat:

Ce culoare e la moda toamna asta?

Răspuns Câştigător
| Ecaterina a răspuns:

Albul - tocmai ai terminat o etapa din viata ta si te-ai hotarat sa-ti incepi alta? daca da, atunci albul este culoarea ideala pentru un nou inceput.Albul reprezinta un simbol al puritatii si ganduri bune pentru un nou inceput.
Rosu - o culoare puternica pentru persoane puternice.Ai mare grija ce nuanta de rosu alegi pentru ca ceilalti s-ar putea sa fie intimidati de aerul de superioritate care-l afisezi cand esti imbracata in rosu.
Roz - Culoare asociata cu indragostitii, iti aduce feminitate si trezeste spiritul de ocrotire al partenerului de viata.
Albastru - Culoarea marii iti ofera senzatia de calm si seninatate de aceea te sfatuim ca atunci cand mergi la un interviu sa alegi culoarea albastra pentru un surplus de incredere in tine.
Verde - Alege culoarea verde si ceilalti te vor percepe ca o persoana agreabila plina de viata.Ai mare grija la ce nuanta de verde alegi pentru ca daca te duci prea mult spre cachi o sa dai senzatia de camuflaj si ceilalti o sa te perceapa ca pe o persoana ascunsa...

7 răspunsuri:
| Ecaterina a răspuns:

Culorile ce vor fin in trend sunt urmatoarele:
Mov – daca vrei sa iesi din anonimat atunci e cazul sa porti mov.Mov-ul este opus culorii gri, deci cu siguranta o sa fii remarcata. Daca optezi pentru mov te sfatuim ca nu se poarta mov din cap pana in picioare, pentru ca o sa devii prea respingatoare fata de ceilalti.
Galben - daca esti fericita atunci este clar ca trebuie sa porti galben sa arati tuturor cat de bine te simti. E culoarea care se asociaza cu caldura, aurul, soarele.Ai mare grija la nuanta de galben pe care o alegi, pentru ca un galben palid o sa dea senzatia de oboseala, deci alege un galben aprins," plin de viata"
Negrul si gri - Da.sunt culorile care nu lipsesc din nici o garderoba si ne scot din situatii dificile cand avem nevoie, dar daca sunt purtate zi de zi aceste culori pot ajunge depresive, ca si cum ai vrea sa nu fii remarcata de nimeni.

| RamonaMn a răspuns:

Culorile verde-menta, albastru-indigo, rosu-violet sunt cele propuse pentru sezonul toamna-iarna 2008-2009. Ele se aseaza in jurul maroului care devine culoare de baza, creand o armonie intre rece si cald. Nota de prospetime este data insa de culori luminoase precum galben, violet, turcoaz.

Sursa: http://www.fashionandbeauty.ro/......u_colectie

| rey a răspuns:

Care ţi-o place.Scuze de răspuns dar nu suport modabig grin.

| nuamnuvreau a răspuns:

Buna! Am ceva solutii:ori cauti pe net, ori iti iei revista BravoGirl, cel mai nou numar, care contine asa ceva, si chiar niste haine in culorile sezonului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că este, galben sau roşu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te văd la faţă şi cred că îţi va merge culoarea roz.DELA BARBARA