| Nikolassss a întrebat:

Ce diferenta este dintre un parfum teste si unul original? nu persista sau ce Funda!

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Tester*
Nu este nici o diferenta de calitate, doar ca testerul nu e destinat comercializarii, de aia se numeste asa ca e pentru testat. Sunt acele parfumuri care se pun desfacute in magazin si clientii sprayeza hartiutele acelea speciale pentru a simti aroma parfumului.

| RAY a răspuns:

Sasi explic ceva Romania e o tara din lumea a treia ultima deci tot ce vine aici e de calitate inferioara asa ca teste sau original la noi e de calitate mai proasta de curiozitate cumpara unu din Germania si din Romania acelasi marca sa vezi diferenta la fel e in toate, pretul mai mic calitate mai scazuta, totul se leaga de pib ul tarii, cumpara un parfum de dincolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Testar-ul este doar pentru a-i simti, mirosi, substante volatile, miresme florale, persistenta aromei, "amestecul" de componente. exista o piramida olfactiva(cap, inima, corp)care caracterizeaza un parfum.

| rabbit2014 a răspuns:

Eu cred ca au acelasi miros, ba chiar miroase mai bine un tester., doar ca e mai mic

| Bogdy2k a răspuns:

Tocmai invers este, tester`ul persista mult mai mult ca cel original, e mai concentrat in rest au acelasi miros, compozitie, etc.

| AnneHaHa a răspuns:

Teste'rele sunt originale si persista.dar celelalte sunt fake.pun apa in ele si astfel mirosul nu persista.

| noname00001 a răspuns:

Eu folosesc de mai multi ani test si e la fel de bun sau de multe ori poate mai persistent....nu stiu daca ai observat dar probeaza intr un magazin 100% cu produse originale si da un puf pe mana si ai sa vezi ca tine mai mult decat acelasi parfum dar sa nu fie test....nu pot sa iti zic 100% daca toate sunt asa ce am folosit eu pana acum asa a fost