| anonim_4396 a întrebat:

Cum recunoasteti un parfum de calitate? Cum faci diferenta intre "fake" si original?

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Daca nu prea ai avut parfumuri originale, sau nu le sti exact mirosul, este greu sa-ti dai seama, pentru ca sunt stilce si ambalaje "fake" dar care imita foarte bine originalul! de obicei, iti dai seama la pret! daca vezi pe strada "persoane" imbracate la 4 ace si alearga dupa tine cu parfumuri, si daca nu vrei scad din pret foarte mult, numai sa il cumperi, fi sigura ca sunt fake-uri!
Un parfum original la 100 ml oscileaza undeva intre 170-220 ron majoritatea! Clar ca unul de 35-70 ron e o copie!
Singurele care se apropie de mirosul celor originale, si chiar persista o zi intreaga sunt cele de la D&P! sunt niste sticlute la 30, 50 sau 100 ml parca, si sunt pe coduri, adica tu spui ca ai vrea Aqcua di Gio si ti se ofera un produs foarte asemanator! sunt destul de bune, macar sti de la inceput ca sunt imitatii! dar repet, pe acestea nu scrie marca parfumului, doar D&P si pe capac un cod! bafta!

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Citeste acest articol: http://www.stilmasculin.ro/......trafacut/, te va ajuta. Numai bine!

| Magnific a răspuns:

Pai unul fake tine parfumul juma de ora iar cel original pana la 2 zile. iti dai seama repede.degeaba miroase la fel ca diferente r de la cer la pamanatwinking