| N0 nAmE a întrebat:

Ce epilator imi recomandati am un philips satinelle, dar nu il mai folosesc deoarece firele de par cresc sub piele si se vad ff urat.as vrea ceva de la braun, ceva ce sa nu doara in halul asta! vreau cat mai repede raspunsuri!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Indiferent de epilator tot vor crește firele de păr sub piele. Poți preveni această neplăcere prin geluri de duș abrazive, gomaj al pielii cu ajutorul unei mânuși speciale.
Toate epilatoarele produc o ușoară durere, trebuie să te acomodezi sau mergi la cosmetică și te faci cu ceară.
Pa, pa.

| Corinne a răspuns:

Buna! Si eu am acelasi model de epilator si chiar sunt multumita decat cele de la braunbatting eyelashes
Si fiindca firele de par cresc sub piele nu`i vina epilatorului happy
Foloseste dupa fiecare epilare, pudra de talc. e la farmacii si e foarte ieftina. Pe langa senzatia de prospetime de la mentol, pielea o sa fie foarte fina, iar parul creste mai greu. E testat happy Pt firele care cresc sub piele. ia-ti o lotiune/crema exfolianta, scrub si da-ti de 2 ori pe saptamana. Sper sa se probeze teoria si la tine
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La orice epilator iti vor creste fire de par sub piele.

| Andrada_5061 a răspuns:

Am gasit tot eu o solutie.nu perfecta dar functioneaza...la fiecare baie(dus) dupa ce se inmoaie pielea, mai exact cand ai gelul de dus p piele dai cu piatra ponce. Ea ajuta sa a stratul de celule moarte si astfel ies si din fire la suprafata si p alea mici nu le mai lasa sa creasca sub piele.nu scapam de tot de aceste fire dar se imputineaza cantitativ(la mine a mers). si pot sa spun ca pielea mea e mai fina.Sau mai sunt epilatoarele laser permanent...winking
BafFta;*