| Rapu a întrebat:

Ce fel de accesori as putea sa folosesc pentru o rochie neagra cu volane de la talie in jos. Cea mai buna propunere primeste funda.

Răspuns Câştigător
| overdose90 a răspuns:

Eu zic sa nu iti pui prea multe accesorii, pentru ca volanele te vor scoate in evidenta destul. Poti lua doar niste accesorii finute, un inel, poate un lantisor, daca nu te incarci prea mult la gat, sau mai bine niste cercei.

Bineinteles, pantofii cu toc, merg cel mai binewinking. Si o geanta eleganta mica, plic (preferatul meu).
Pupici.

5 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Parerea mea sa iei un lant lung si subtire cu un medalion supradimensionat, o bratara "tare" iar in urechi niste cercei de asemenea mai maricei. Pantofi neaparat cu toc inalt, caci altfel volanele alea dau senzatia de picioare scurte. happy (Nu zic neaparat sa porti asa, e doar o parere)

| prafdestelutze a răspuns:

O curea lata
o esarfa
accesorii rosii: bratara.cercei.plic.pantofi.

| amanda33 a răspuns:

Rochia e scurta sau lunga? Conteaza si asta. Daca e lunga pana in pamant, poti pune o curea. Sincer? Nu stiu cat de bine merge rosul la rochia asta. Mai degraba ceva auriu. Eu am fost sambata la o nunta si am avut rochie neagra si am asortat-o cu sandale aurii, bratara si inel de aur si o poseta plic neagra la care am "infipt" o brosa ieftina. Nu s-a cunoscut ca nu e nici brosa din aur. Oricum am fost senzatia serii. A si. nu uita de ata rosie unde trebuiewinking

| andreeaantonescumaria a răspuns:

o curea ar fi poate totusi prea mult, daca are volane cum zici u nu trebuie sa iti inkarki tinuta cu akesorii multe sau mai ales mari, daca e rochie de seara ar merge niste cercelusi finuti rosii, iar daca de zi,... cercei miki negri si un acesoriu pe mana... o bratara sau un inel mai mare

| BlackStain a răspuns:

Daca rochia este decoltata si nu are modele sus poti sa iti iei un colier, mare sau mic, depinde cum de incalti...cureaura nu merge. Poti sa iti iei si o bratara care sa fie asortata cu cerceii si colierul.Culori care poti sa le sunt destule pentru ca rochia negrea...acum depinde de preferinte