| claf a întrebat:

Ce imi recomandati sa imi iau? Cuptor cu microunde sau cuptor electric? Stau la camin...

Răspuns Câştigător
| adr1an0 a răspuns:

Cuptor cu microunde... este practic si foarte util

7 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde ce vrei sa gatesti. In cuptorul electric se poate gati in mod obisnuit - ca pe aragaz. Mancarea are acelasi gust. In cuptorul cu microunde mancarea nu se face la fel, pare sa dureze mai mult (eu am incercat odata), dar folosesc cuptorul mai mult pentru incalzit. Se pare ca nu e nici foarte sanatos sa gatesti, sau sa incalzesti mancarea in cuptorul cu microunde. Totusi este de neegalat cand vrei sa incalzesti anumite mancaruri care altfel le-ai incalzii foarte greu. Depinde cat gatesti, ce e prioritar pentru tine.

cristian
| cristian a răspuns:

Cel mai bun la camin este un resou sau plita electrica.In cazul ca nu esti racordata la gaz. Poti folosi si o cana electrica sau un fierbator(termoplonjon).

Bula
| Bula a răspuns:

Cuptorul de microunde este mai mult pentru incalzirea rapida al mancarii, este greu sa gatesti cu el
Cuptorul electric este pentru gatit (si incalzit) mancarea, dar consuma mult curent / amperaj, deci poate distruge circuitele de curent.
Daca folosesti mancaruri gata preparate, pentru incalzire este bun cel cu microunde, mai ales daca aveti un cuptor electric / gaz undeva un camin, in bucataria comuna (cum ar trebui sa existe).

| andreutz a răspuns:

Eu din cate imi amintesc, la camin parca nu ai voie cu cuptor electric...si nu cred ca ma insel...

| jolie_3446 a răspuns:

Cuptorul cu microunde este mai util si mai usor de folosit.

| deealexx a răspuns:

Si eu stau la camin. Avem in camera resou si prin noiembrie eu am luat si un microunde. Apoi am vazut in catalogul de la Real, cuptor electric si mi-a parut rau ca nu am vazut si eu asa ceva atunci cand am luat microundele. E mai bun cel electric pentru ca nu stai toata ziua langa resou, asteptand sa-ti faci pranzul...care apuci sa-l mananci la cina...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuptor cu microunde