| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna numarul 666?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numarul Fiarei

70 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apocalipsa vb de o femeie calare pe fiara 17:3 si stim ce este cititi atent ap 20:4 e vb de inchinare totul se petrece la parte spirituala, Isus a vb de incinare in duh Ioan 4:24 Fiara Balaurul este Roma icoana, este Ecumenismul CEBisericesc nu cip si alte...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba cine a inventat numarul asta de unde stiti ca este al fiarei si din astea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Semnul diavolului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am auzit ca inseamna nr diavolului da...acum nu's nigura m-am luat si eu dupa spusele altora nust daca e adv
winking oricum...:*:*:*:*:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna 666

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Satana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca esti rau cu Dumnezeu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un tampit d anonim spune ca este : "o cifra formata din 3 cifre"... esti tampit bai baiatulelaughing... poate un numar format din 3 cifre.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

666=>Numarul Satanei, un semn foarte rau, care reprezinta ziua, luna si anul domniei celui rau(ziua 6, luna 6, anul6).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai fiti asa de tampiti Nu inseamna nimic! In biblie nu specifica ceva de acest numar!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vad ca va invartiti in jurul cozii aiurea. numarul 6 este numarul maxim al pacatelor iar satan a facut de 3 ori 6 de aia are 666. 6 este numarul maxim al pacatelor iar 7 este numarul perfectiunii. si daca ati fost atenti unde scrie acolo in biblie ca Isus vindeca bolnava care sufera de 18 ani... oare de ce 18 ani pentru ca 18 este 6x3...ganditi putin. sanatate numai bine si Dumnezeu sa va ajute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E rau de tot crying daca ai semnu pe tine sau daca il faci crying
eu am vazut nr 666 pe un cartof crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si cum il primesti?

| xXSpikeXx a răspuns:

Numarul 666 inseamna sfarsitul lumii. sau cum se se zice in biblie nr. fiarei

| slyde a răspuns:

Mda... eu stiu ca nu e al fiarei...happy ati credeti ce vreti dar nu e numarul fiarei.happy

| KurseMarkSasuke a răspuns:

Se zice ca au fost 3 destia care au trait 6 ani pe pamant: dr acu mo artea si sat ana

| flaviak a răspuns:

Nr. 666 este numarul diavolului ca si nr 23.

| Andu96 a răspuns:

Taicamiu are numarul asta la masina si nu a patit nimic!laughingWOW!rolling on the floor

| Dariuta a răspuns:

Mai bine nu ti-as spune pentru ca nu este bine sa inveti de acum big grin tongue

| Homerillum_Homer_1980 a răspuns:

Cine l-a creat pe Dumnezeu?
Care este adevarul despre numarul 666?

Dumnezeu: Constiinta infinitului [Actualizat: 02. 04. 2012]
http://foc-in-agora.blogspot.de/

| patryk a răspuns:

Acest numar 666este numarul cel din apocalipsa lui ioan el este numarul si numele fiarei adica al celui fara de mila 666 de talanti pretul pacatelor in timpul lui solomon care nu intamplator a facut treptele templului ca orcine intra si ese din templu sa plateasca pacatele la evrei erea obiceiul dea scutura incaltamintele la prag adica la scari pentru a lasa raul afara si sa nul bage in nauntru asa dar 666 e semnul pacatului dar si al caderi celei intreite adam eva si deavoli 666pentru ca adam si eva erea socotiti in ceata ingerilor tot dar casa pricepem mult mai bine iata 6 numarul heruvimilor care are 6 aripi heruvimi sunt ingeri purtatori de dumnezeu asa si oameni sunt biserici purtatoare de dumnezeu catarea ortodoxa zice noi care pe heruvimi in taina lui dumnezeu inchipuim asa dar intreite biserici biruitoare adica purtam pe dumnezeu avem biruinta asupra morti si putere asupra duhurilor rele nsa cand pacatele lumi ajunge la apogeu asa cum spune sf ioan ca mucenici desub jerfelnik striga pana cand doamne se ia jertfa depururea matuirea iar in bisericile pacatoase stapaneste iadul moartea si deavoli cei 3 dusmani ai lui dumnezeu astai pecetia cel ce nu fura nu hoteste n-are bani cine n-are bani nu primeste miladeci bani inpinge si forteaza omu la faradelegi sa ajunga din biserica lui hristos omu biserica lui satan iar despre duhul deavolului care va domni in antihrist este acesta LUCI FUGE RASOFOCLE CARE ARE 3 LEGIUNI SUB STAPANIRE DEMONU LACOMIEI DEMONU CURVIEI SI DEMONUL CRUZIMEI FARA DE MILA PRIN CURVIE VA ARATA DRAGOSTEA PRIN FARA DEMILA DREPTATEA IAR PIN LACOMIE SUBEXISTENTA VIATA

| stefygamax a răspuns:

La cu raspunsu anonim:lol, eu in buletin am numar fix 666 esti de-al diavolului! TAM, TAM, TAM, TAM!

| VanillaChocolate a răspuns:

666 este numarul generatiilor care au existat pe Pamant din momentul creatiei primilor oameni.Primii oameni au fost creati acum aproximativ 13.000 de ani, iar o gemeratie umana este estimata la o medie de 20 de ani, deci daca se multiplica 666 cu 20 rezulta 13, 320 de ani.Generatia nascuta la inceputul Anilor Apocalipsei in 1945 al erei Crestine, afost de fapt a 666-a de la momentul creatiei primilor oameni.
666 este "numarul de Om",nr oamenilor care s-au nascut incepand de la creatie, in alte cuvinte, numarul de generatii.
Apocalipsa nu inseamna sfarsitul lumii ci inseamna revelatie.

Cititi cartea Design Inteligent miscarea raelianahappy

| Metin2Minecraft a răspuns:

O cifra din 3 numere

| Surugiu_Sebastian_2000 a răspuns:

Frate,666 e numarul fiarei, insa uni zic ca 666 e un numar diabolic

| vany a răspuns:

Solomon lua impozit 666 de talanti.

| vany a răspuns:

Solomon lua bir de la toate satele din zona cite 666 de talanti din aur.

| krudit a răspuns:

Nr. diavolului? Nr. Fiarei? Nu vb timpenii!, 666- reprezinta viata, speranta.
Acest numar reprezinta atomul de carbor. Inca din fizica, chimie biologie se stie ca atomii de carbon is la baza tuturor formelor de viata cunoscute pe pamint.
Atomii de carbon sunt component de baza a vietii, iar Carbon-12 este forma cea mai raspindita de carbon pentru aproximativ 99% dintre toate formele cunoscute pe baza de carbon. Izotopul de carbon contine 6 protoni, 6 electroni, si 6 neutroni deci 6-6-6.
Dupa oxigen, al doilea element prezent in corpul uman este Crbonul-12, de asemenea carbonul-12 e unul dintre cele 5 elemente care compun AND-ul uman. Asa ca asta nu este numarul fiarei ci este numarul carbonului-12 care este baza corpului fizic al omului in legatura cu Universul fizic.

| krudit a răspuns:

P.S. Dacii stramosii nostri aveau simbolul 666 si era un symbol sfind care semnifica viata. Este interesant si faptul ca aceasta cifra apare in rugaciunea unei femei gete, Zamolxiene, gasita pe o placa de marmor la Tornis unde scria: "AYRELIA BENERIA SYN DIO SYN ZE SASE TRI KAI TETHI GATRI AYRIS NONAM NIASCHARIAN." (Stralucitoare curate mareata doamna sunt credincioasa sunt cu trei de sase te rog cindva sa ma ajuti sa renasc).
Citind doar primele litere in acrostih avem formatia ABT SSS KAN: "Cu 666, de ani" aceasta fiind semnul la care se inchinau cei inorsi la adevarata religie, semn care se purta pe maina dreapta sau pe frunte.