| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna numarul 666?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numarul Fiarei

70 răspunsuri:
| piscot_4157 a răspuns:

Nr 666 e numarul diavolului

| piscot_4157 a răspuns:

Nr 666 e nr diavolului

| andrutza a răspuns:

V__I__C___A___R__I__V__S=112
5 + 1+ 100+ 0 + 0 + 1+ 5 + 0

F__I__L__I__I=53
0 + 1+ 50+1+ 1

D___E__I=501
500+ 0+ 1

112+53+501=666

(vicarivs filii dei)care inseamna loctiitorul fiului lui Dumnezeu

| cromul a răspuns:

Asa cum un anonim zicea, "Numarul 666 este al fiarei. Pentru asta trebuie sa ne ferim de acest numar, chiar daca va trebui sa murim de foame, de sete, etc.

Daca primesti numarul, esti al diavolului."

Subscriu oarecum la aceasta pentru ca, asa cum e scris in Apocalipsa dupa Ioan, trebuie o minte priceputa pentru a socoti acest numar si eu ne-avand acea minte prefer sa nu risc si sa refuz orice aduce cu acel numar si de asemenea sa refuz sa fiu insemnat in vreun fel.

| noi a răspuns:

Da, an mare stiu ce anseamna... numarul fiare... dar an profunzimea lui, ce este si de unde vine?

| Julinitza a răspuns:

Nr.666 reprezinta nr.diavolului.Cand se va naste un copil care v-a avea scris pe corp nr.666 vizibil sau mai putin vizibil inseamna ca este fiu al deavolului si atunci va sosi sfarsitul lumii...deci ferestete de acest nrsad!

| mamaia a răspuns:

Un simplu exemplu. Cei care joaca la ruleta niciodata nu vor castiga numa pierderi deoarece adunati si voi un pic 1+2+3+4+5+6+7+8+9+10+11+12+13+14+15+16+17+18+19+20+21+23+24+25+26+27+28+29+30+31+32+33+34+35+36 = 666 (toate numerele de le-am scris sunt pe o ruleta de la 0 la 36 adunand toate numerele iata rezultatu. Parerea mea nu mergeti sa va jucati big grin Bafta)

| Revelation7727 a răspuns:

666 se refera la nr. diavolului.
Im apocalipsa, este scria faptul ca cel intelept sa socoteasca acest număr.
Multi certetatori cred ca 6 este numărul pentru om in scriptura, iar nr 3, nr pentru Dumnezeu.
Punând cap la cap aceste detalii, 3 de 6=666=un om care se face pe el insusi Dumnezeu.