| KurseMarkSasuke a întrebat:

Ce parere aveti de calculatoarele second hand? Vreau sa imi iau un pc nou si vreau sa fie de maxim 7 milioane si ma gandeam la unul second hand ce site imi recomandati?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu mereu am avut cumparat de la o firma care vindea pc-urii folosite sau facute de ei, daca isi ofera garantie eu spun ca merita, cel putin eu cu un laptop nu as avea ce face

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu am o parere buna.
Nu am cumparat niciodata un pc nou, doar cu 'second'-uri am umblat. Principalul motiv este pretul, ca sa-ti cumperi un calculator de ultima generatie dai bani de masina, iar peste 2-3 ani, valoreaza cat o bicicleta.
Iar al doilea motiv, a fost ca incerc sa am o viata activa pe alte planuri, nu vreau sa fiu foarte atras de calculator, sa-mi mearga cele mai noi jocuri, ca devin sedentar si imi pierd viata sociala laughing

| Manda97 a răspuns:

Serios? pc nou la 7 milioane? pai cu 7 mil nici un S3 nu iti iei nou. Si second hand sub 10 mil gasesti numai delea antice.1gb ram video 128 pentium 4 2ghz.

| KurseMarkSasuke explică (pentru Manda97):

Nu ai inteles ce am vrut sa zic...Citeste mai cu atentie.

| Manda97 a răspuns (pentru KurseMarkSasuke):

Vreau sa imi iau un pc nou si vreau sa fie de maxim 7 milioane ..ar trebui sa inteleg altceva?laughing

| KurseMarkSasuke explică (pentru Manda97):

Vreau sa imi iau un pc nou si vreau sa fie de maxim 7 milioane si ma gandeam la unul second hand.Adica pcul second hand sa fie cel nou, nu ma refeream sa fie pc nou nout, cel second hand pe care il voi lua va deveni cel nou in comparatie cu cel vechi...
-.-