| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre magazinele care vand produse de 12 ron? Adica exista calitate in acelea?

13 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Calitate nu stiu dar sigur scot multa lume saraca din dificultate

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu intotdeauna pretul reprezinta calitatea. Poti cumpara cu 1 ron o haina de la second hand care sa fie de o mie de ori mai frumoasa si mai buna decat una pe care platesti 100 ron in magazin - noua fiind.

Abh
| Abh a răspuns:

Am gasit la aceste magazine si lucruri de calitate de nu mi-a venit sa cred. Asta nu inseamna ca toate produsele lor sunt bune, dar, avand in vedere ca marfa e la autoservire, poti sa-ti alegi ce calitate vrei. Eu zic ca merita sa intri in astfel de magazine.

| Ana a răspuns:

Cred ca da

| iulia_5454 a răspuns:

Sunt destul de bune.ma refer in general la bluzite si pulovere.
in ultima perioada am inceput sa frecventez astfel de magazine si sunt multumita

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Tot ce mi-am luat de acolo a fost bun...hainele nu mi s-au decolorat, au rezistat destul. Sincer, imi plac magazinele de 12 ron big grin

| hugo a răspuns:

Nu prea imi iau de acolo...de multe ori am zis sa intru sa ma uit si de atatea ori am uitat sa intru! Din vitrina hainele par ok, mergem impreuna sa ne uitamtongue! nah... cei ce stiu cu siguranta te vor ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi impreuna cu prietena mea, m-am dus intr-o zi intr-un magazin de genu` asta. Decat ne plimbam prin el, ne-am uitat la nsite cizme si cand am iesit de acolo, ne-am oprit la un chiosc. Acolo, nu ne ajungeau banii sa cumparam o revista si o femeia(care ne vazuse iesind din magazin) ne-a cumparat-o rolling on the floorrolling on the floor. Am ramas mirate, nici macar nu o cunosteam.
Deci vezi ce impresia au altii despre oamenii care cumpara din magazine de genu`? Eu am cumparat acum 2-3 ani un trening de acolo(aveam ed.fizica si eram in blugi) si dupa cateva spalari la masina, a inceput sa se largeasca si sa se umple de scame.

| deeea28 a răspuns:

Sunt multe lucruri bune pe acolo. Mi-am luat in vara blugi de la un magazin care cica faceau reduceri, am dat destul pe ei ...si ai dracu iese culoarea din ei de nu se poate. Mi-am luat blugi din magazine cu 12 ron si sunt super misto si nici nu iese culoarea. Mi-am luat o bluza acum cativa ani buni, am dat 500 de mii pe atunci, destul pentru vremea aia si am purtat-o doar o data, am spalat-o si am avut dezamagirea sa vad ca s-au combinat culorile pe ea. Din magazine cu 12 nu mi s-a intamplat nicioadata asa. Intradevar se deterioreaza mai repede, dar te tine un sezon fara probleme, poate chiar mai mult si sincer la pretul asta chiar nu m-am deranja sa ma tina doar un sezon, oricum moda se schimba mereu. Multi nu intra in magazine de astea ca nu sunt de firma sau ca sunt magazine pentru saraci. Nu stiu ce sa zic, dar sincer decat sa dau 2 mil pe blugi si aia poate la reducere, numai pentru firma... mai bine lipsa. Acum fiecare cum crede. Eu vreau sa ma imbrac si sa arat bine, nu sa imi cumpar..."firma".

| stillhartu a răspuns:

Mai, acu nu te poti astepta la o calitate excelenta. Dar la o calitate buna, da. Si mie imi plac. Mai ales ca nu e necesar sa imi iau haine "de firma" pentru a fi bine imbracata.

| another_emo_girl a răspuns:

Ei bine...singura diferenta dintre 12 roni si firma e pretul:-p
singurele lucruri nu tocmai de calitate sunt parfumurile care duhnesc de-a dreptul...in rest sunt f bune

| naty_3185 a răspuns:

Si eu mi-am luat cateva lucruri de acolo, si mi s-au parut destul de bune! culorile raman la fel, si le-am purtat ceva vreme!

| ramona_1444 a răspuns:

Eu mi-am luoat cateva si sunt super si am observat ca in acestea au haine mai faine ca in celalalte