| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca mi-a intarziat o comanda de pe Amazon UK? Am dat-o pe 20 iunie.

"Was expected by Tuesday, 25 June
We're sorry your parcel is late. Please contact Amazon for the next steps."

Este normal, sa mai astept putin? Multumesc

Răspuns Câştigător
| MATRiXRIDER a răspuns:

Nu mai astepta, ia legatura cu ei pe mail https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/ref=hp_left_v4_sib? ie=UTF8&nodeId=201945430 jos acolo zice contact us, sa ai numarul order-ului sa il zici, data plasarii comenzii si data cand trebuia sa vina, si cat ai platit, si le zici ca vrei sa stii cand ajunge sau ce s-a intamplat cu el. Daca ii mai lasi si tot astepti, isi fac de cap, cine o stie cat o lungesc. E dreptul tau sa stii ce se intampla, si chiar ei vad ca iti zic sa ii contactezi mai departe;)

4 răspunsuri:
| Denyisa1 a răspuns:

Nu,trebuie sa iei legatura cu ei. Este prea mult mai mult de 3/4 zile ceva de genul. Contacteaza-i pe mail

| mihai69 a răspuns:

E chiar foarte normal. Ei dau doar o estimare.
Teoretic, ai și un AWB după care poți vedea mai exact unde se află pachetul tău.

| mihai69 a răspuns (pentru Denyisa1):

1Este prea mult mai mult de 3/4 zile"
===
Păi dacă Amazon estima că pachetul ajunge pe 25 iunie, și azi e de-abia 26 - de unde 3-4 zile?!?

| regelesexului69 a răspuns:

Multumesc pentru raspuns, le-am dat mail si si-au cerut scuze, au zis sa mai astept pana pe 4 iulie si pe langa asta au zis ca imi returneaza banii pe transport £5.54 si le pare rauhappy