| Clamidia a întrebat:

Ce sa ii cumpăr iubitului meu de 1 Martie, urgentttt!

Funda❤️❤️

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un rand de bere!

| Adry05 a răspuns:

Ia-i ceva marunt tip o ciocolata sau bere daca e fan laughing

| darrio2007 a răspuns:

Cu ce ocazie? E ziua lui de nastere sau pentru ziua de 1 Martie?

| sofisis a răspuns:

De 1 martie nu se cumpara nimic baietilor.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru sofisis):

In zona Moldovei, zic de Romania noastra, se aduc martisoare baietilor.
vad ca inca se mai pastreza acest obicei.
Peste tot incepand e copiii de gradinita si termind cu cei care lucreaza fetitele /fetele femeile duceu martisoare baietilor /barbatilor, in timp ce 8 acestia duceu o floare, o ciocolata sau un cadou fetelor.

| HadesSs a răspuns (pentru sofisis):

De fapt baietilor nu se cumpara decat strict de ziua lor laughing)

| HadesSs a răspuns:

Un iaurt grecesc, e satios laughing

| marinaru777 a răspuns:

Daca il iubesti asteapta altceva de la tine de nu se cumpara cu bani!

| Cheloo200101030405 a răspuns:

Sunteti **** sau ai gresit intrebarea?

| Foreveryoung1548 a răspuns:

Bună! De 1 Martie nu se fac cadouri băietilor, ci băieti le fac cadou fetelor câte un mărțisor sau o floare.

| Iote a răspuns (pentru Foreveryoung1548):

Eu am vazut in Moldova (Moldova noastra, cum frumos spune @Fatamuntilor), in Maramures, in zona Bistritei si razlet prin alte parti, martisoarele se dau la toata lumea. Si fetele, dau baietilor. Si baietii dau fetelor. Copiii dau parintilor si invers. Chiar si bunicilor. Martisoare poarta toata lumea.
De 8 martie e altceva.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Iote):

Aaaa,ai uitat de profesori.Mereu alegeam martisoare mai deosedite pentru profesori, atat barbati si cat femei.Si asta in toata saptamana 1 -8 martie.Profesorii care veneau la clasa incepand cu ora a 2 a, nu=si marisoarele jos, din respect pentru noi.Cu greu gaseam loc pentru marisorul meu. Daca veneau,, decorati'' cu vreo 30 martisoare, si pe stanga, si pe dreapta, si pe mijloc.De multe ori ori le dadeam in mana.Frumoase amintiri, mulrumesc pentru aducere aminte!

| Iote a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ooo, da, am uitat de profesori, care cel putin in primele zile umbla "decorati" si pe stanga si pe dreapta happy. Iertare dascalilor mei! Minunat obicei.

| alexandruiftimie a răspuns:

Fain că e bidirecțională chestia, nu doar fetele primesc. Ia-i totuși un parfum? http://bit.ly/Parfumuribarbati zic