| RaresHahsushs a întrebat:

Ce se intampla daca nu raspund la curier? Verisorul meu a plasat o comanda online pe Altex fara stirea mea, momentan din cauza faptului ca este Pastele comanda ar trebui sa fie livrata de abia dupa Paste. Pe site, din pacate, nu poti sa anulezi direct comanda, trebuie sa suni la call center(sau sa le dai un email, insa niciodata nu raspund si nu au pe site un email oficial), iar acestia sunt momentan in vacanta. Voi incerca maine sa sun sa anulez comanda, daca nu e prea tarziu. Acum ca ati inteles de ce nu as raspunde la curier, va rog sa-mi spuneti ce s-ar putea intampla?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Iti vei lua cateva injuraturi de la curier. Nimanui nu-i convine sa bata atata drum pana la unul care nu mai raspunde la telefon sau la usă.

| RaresHahsushs explică (pentru darrio2007):

Imi dau seama si sper ca voi putea anula comanda prin call center, dar chiar si asa as putea fi amendat sau ceva? Am ami vazut intrebari asemanatoare si multi spuneau ca produsul va fi dus inapoi la firma.

| darrio2007 a răspuns (pentru RaresHahsushs):

Nu te amendeaza dar vei părea neserios.