| anomally15 a întrebat:

Salut, am plasat o comanda pe Altex in mediul online iar apoi m-am razgandit si am vrut sa anulez comanda, nu stiam exact cum o anulez, asa ca am intrat la ei pe site incercand sa gasesc cum sa o anulez, in cele din urma am gasit la sectiunea CONT - sesizari si reclamatii - am pus numarul comezii - tipul solicitarii - comanda si anulare omanda, era si unchenar in care sa descriu de ce vreau sa anulez comanda, dar nu am primit nici-un email sau ceva de genul cum ca comanda ar fi anulata, nu vreau sa ma trezesc ca ma suna curierul si eu sa-i spun ca am anulat comanda si ca nu platesc. Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar trebui sa fii mai hotarat atunci cand vrei sa plasezi o comanda. Ca sa nu mai fie probleme cu returnarea banilor, ca nu vrei sa platesti cand vine curierul etc etc.

| anomally15 explică (pentru darrio2007):

Ideea e ca nu stiu daca mi-au anulat comanda, oricum am ales plata ramburs si transportul era gratuit

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te chinui! Daca vine refuzi coletul si gata. Daca ai platit in avans in termen de 30 zile (maxim) trebuie sa-ti returneze banii intr-un cont bancar pe care-l specifici tu. Te vor contacta prin e-mail sau suna-i tu la 021 9196. Trebuie sa stii numarul comenzii.

| mihai69 a răspuns:

Nimic.
Dacă vine totuși curierul, nu ai de ce să fii stresat; e dreptul tău să te răzgândești.

| literallythesamebruh a răspuns:

Probabil încă nu s-au ocupat de cererea ta pentru că este și perioada asta a Paștelui. În orice caz, le mai poți scrie un e-mail dacă nu ești sigur/ă sau poți aștepta să se rezolve de la sine.