| mady16 a întrebat:

Ce se poarta primavara-vara asta si ce culori se poarta?

Răspuns Câştigător
| jolie_3446 a răspuns:

Iata un site unde gasesti tendintele:

http://www.avantaje.ro/index.php?a=4153

3 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Verde crud, fucsia, albastru, roz si galben.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai adaug la ce a spus "mlm" se mai poarta oranj, rosu aprins si turcoaz.
*
* Mirese
* Horoscop
* Forum Divahair

* Recomandari
* Lipicios.ro
* Power Plate
* Gout Style
* Pakua Center
* Tara Fashion
* Diva Beauty Studio
* Echo Slim
* Dyva
* Passo Doble
* Escape Star Jeans
* Shopping Gallery

Home > Tendinte si Noutati
Trend de vara: culorile neon. Afla cum le poti asorta tinutei tale

In aceasta vara, designerii au ales culori in nuante puternice pentru ouftiturile de pe catwalk, culori vii, in ton cu atmosefera placuta de vara. De la galben neon, verde mar, oranj, pana la albastru cobalt, idigo, roz aprins sau turcoaz, acestia ne-au pus la dispozitie o intreaga paleta de nuante, astfel incat tinutele sa reflecte optimism, veselie si noncoformism.

Uita asadar de clasicele combinatii de culori, fii indrazneata in vara asta si opteaza pentru combinatii cat mai diversificate de culori. Credeai ca portocaliul si movul nu se pot combina? Ei bine, uita de asemenea idei preconcepute, vara asta poti combina orice, de la verde cu rosu pana la turcoaz cu mov sau albastru si fucsia. Totusi, in toate trebuie sa existe masura si simt estetic, astfel incat rezultatul sa fie unul cool si trendy, nu un dezastru vestimentar.

1. Oranj

Ne place pentru ca ne duce cu gandul la portocale zemoase sau la un soare in asfintit, oranjul fiind o culoare calda, placuta vazului si perfecta in combinatie cu pielea bronzata.

Asorteaza o rochita oranj cu niste sandale de gladiator, o palarie de paie si niste ochelari de soare si completeaza tinuta cu niste bratari supradimensionate si o geanta de rafie.

2. Verde mar

Daca vrei un look demn de anii `80, alege sa porti ceva in nuante de verde (verde mar, verde citron sau verde menta ) asortat cu roz, galben, sau daca te temi de combinatii puternice, asorteaza verdele cu gri sau alb.

Mergi pe o combinatie sport, de pantaloni scurti verzi, tricou cu logo si o pereche de tenesi. Vei crea un outfit urban, cool, destinat in special tinerelor, dar nu numai. Totul depinde de gusturile fiecareia in parte si de cat de mult ii place sa se joace cu culorile.

3.Rosu-aprins

Culoarea pasiunii nu are cum sa lipseasca de pe lista culorilor must-wear din aceasta vara. O rochita rosie este intodeauna sexy, punand foarte bine in evidenta formele corpului.

Si pentru ca tot am vorbit de combinatii acidulate de culori, contrastul ar fi pe masura daca ai asorta rosu aprins cu accesorii negre. Niste pantofi cu toc inalt, cercei, bratara si un plic negru ar fi asorteul perfect pentru o rochita midi, tip sarafan. In cazul in care nu agreezi negrul, alege o combinatie de rosu-auriu, dar foarte simpla, astfel incat lookul obtinut sa fie unul elegant, dar discret.

4. Turcoaz

Cand spun turcoaz nu am cum sa nu visez la o mare nesfarsita, cu mult soare si nisip fin. Dar daca la asta ma limitez sa visez, in schimb imi pot satura pofta de culorile marine prin tinute pe masura.

O rochita turcoaz ar fi tot ce am nevoie, la care pot adauga o poseta xxl si niste pantofi cu toc inalt. In cazul in care nu ai chef de tocuri si preferi ceva comod, combinatia merge la fel de bine si cu o pereche de sandalute joase, balerini sau flip-flops.

Asorteaza aceasta culoare cu auriu, argintiu, alb sau maro. Daca vrei o tinuta mai vesela si nu iti este teama sa iti incarci tinuta cu mai multa culoare, poti incerca nunate de galben, roz sau verde dar nu exagera! Este de prefera sa alegi variantele pastelate si nu tot neon.

5. Fucsia

Nuanta aprinsa de roz, fucsia poate fi alegerea potrivita pentru o tinuta de seara, la o cina sau un coktail. In cazul asta, indicat ar fi sa o accesorizezi corect, cu o pereche de cercei si un inel cu pietre, pentru a obtine acel look elegant, de seara.

Pentru a nu da gres, cel mai usor ar fi sa asortezu fucsia cu alb, combinatia nefiind nici foarte stridenta, dar nici stearsa. De asemenea, nu uita de un plic lucios si tocuri inalte, pentru ca tinuta sa fie completa.

| mataesexyy a răspuns:

Pai .se poarta ce`ti place tie.happyadica cu ce`ti sta bine. dar din cate stiu eu se poarta culorile deschise.vii.love struck eu cred ca rosul si rozul inchis sunt unele dintre noantele care intra in categoria:"culorii viilove struck"...

deci acum.^-^ mersi ca ai avut rabdare sa citesti