| BeingSelfless a întrebat:

Cineva drag mie are probleme de varice și cârcei, în partea din spate a piciorului, mai jos de genunchi.
La doctor (spital și medic de familie) nu-i spune nimic, doar să stea calmă, fără stres, deși problema este gravă.
Ea a cumpărat aceste pastile ca să o calmeze, dar aparent nu mai sunt disponibile pe piață, nu știu din ce motiv.

https://www.drmax.ro/dr-hart-calciu-vitamina-d3-magneziu -zinc-30-compimate

Unde aș putea găsi alte medicamente extrem de asemănătoare cu acestea, indiferent de brand?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iar varicele se pot opera la orice spital din orasul unde locuiesti.
Si mama si socrul meu au facut operatia de varice si au trecut cu bine peste asta.

In ce privesc carceii, lipsa acelor vitamine si minerale duce la carcei, dar cu splimnete de Ca, Mg, Zn si D3 se pot elimina carceii.

Este recomandat mersul pe jos, cel putin 4-5km pe zi, sau facutul unui sport, ca sangele sa circule.
Sanatate multa!