| mgtow a întrebat:

Credeti ca preturile la superdry in RO sant piperate sau la accesul tuturor? Am platit 59£ pentru un hoodie la ei, in ro ar duce la aprox 340 lei

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Trebuie să fii căzut în cap rău ca să faci împrumuturi pentru haine.

Da' rău de tot, nu doar așa.

15 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pentru Ro sunt. Salariul minim e 1400, deci un sfert din el pe un hoodie e cam mult.

Răspuns utilizator avertizat
| VoidEternal a răspuns (pentru AlexDorinel):

O zic oricui e nevoie. Chiar dacă toți tinerii de pe planeta Pământ ar face asta, tot ar fi o mare tâmpenie.

| Mirel4412 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Tinerii care cumpara chestii scumpe nu traiesc din salariul minim, ci au parinti cu bani. Copiii astia nu stiu cat de greu se munceste pentru bani, asa se ajunge la cheltuirea asta excesiva pe lucruri fara valoare.

| VoidEternal a răspuns (pentru AlexDorinel):

Trebuie să fii căzut în cap rău ca să faci împrumuturi pentru haine.

Da' rău de tot, nu doar așa.

Răspuns utilizator avertizat
| Mirel4412 a răspuns:

Pentru un salariu de America sau Germania sunt preturi bune, daca in loc de Romania pui Moldova pretul e si mai mare. Pana la urma platesti pentru firma, eu unul am multe haine din sh care costa noi sute de euro, si pe care am dat maxim 100 lei pe fiecare, dar care au o calitate excelenta.

| mgtow explică (pentru Mirel4412):

Pacat ca nu sant salarii bune in tara, pleaca romanii afara si vin refugiati in schimb. Pe mine hainele noi ma tin 5 ani (nu stau in tara)

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow explică (pentru AlexDorinel):

1000e in ro in vise, directorii au 5000e si IT, stii 1000 atat.

Răspuns utilizator avertizat
| Mirel4412 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Daca pe strada vezi masini de lux, nu inseamna ca tot oamenii au. Unii folosesc masina doar la munca ( de la 6 dimineata), cand tu nu te trezesti. Unii nu au masina, unii nu se plimba toata ziua cu ea. Multe din masinile alea par "de lux" doar la exterior, ca pe olx pornesc de la 3000 euro. Multe sunt loate in rate, ori au probleme mecanice mari, ori au muncit jumate de an pe santier pentru ea.

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow explică (pentru AlexDorinel):

Pe net se zic multe... nu vezi aici toti se plang de bani putini marea majoritate. Aia cu masinile smechere au multi km revopsote si tunate luate cu bani munciti din strainatate sau proxeneti

Răspuns utilizator avertizat